Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem buktatják meg azt,...

Miért nem buktatják meg azt, aki nem tud helyesen írni? Vagy főleg, miért nem tanítják meg rendesen a magyar iskolásokat a helyesírásra?

Figyelt kérdés
Elég jól szemlélteti ezt, hogy az ide írogatók nagy része sem tud helyesen írni.
2008. jan. 1. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Általában az, hogy valaki nem tud valamit nem CSAK a tanár műve. Egy tanár a szívét-lelkét kiköpheti, ha az adott lurkó nem hajlandó és nem akarja a tananyagot megtanulni.

Sajnos sokan vannak úgy, hogy "minek a helyesírás", szükségtelen rossznak tartják. Interneten annyira "nem számít", cseten szintúgy nem, levelet meg ma már nem igazán írnak. Ott van a szövegszerkesztő - sokszor semmire sem használható - beépített helyesírás-ellenőrzője, majd az kijavítja, ha valami nem jó.


Ma már a nyelvi igényesség nem számít...


Ez pedig kötekedés, de a téma "megkívánja": az írogatók hosszú í-vel írogatnak :) [Gondoltam először, hogy nincs 'í' a billentyűzeteden, de a helyesírás, tanítják, írni stb. helyeken használtad, úgyhogy ez nem "mentség." :)] Viszont ez legyen a legnagyobb "hejjesirássi hibád" :)

2008. jan. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hány éves vagy, de nálunk még az érettségin megbukott helyesírásból az, aki bizonyos számú és súlyosságú hibát vétett. Egyébként szerintem a helyesírás tanulásának a legjobb módszere az olvasás (lehetőleg valami komolyabb könyv), helyesírási szótár megnézése ha nem tudunk valamit, ja és persze nem árt odafigyelni, hogy mit mond a tanár magyarórán. Állítólag mostanság az olvasás a fiataloknak kissé büdös,(tisztelet a kivételnek), gondolom hasonló gyakorisággal nézegetik a szótárt is. Bízzunk benne, hogy odafigyelnek az órán... Vagy lehet, hogy optimista vagyok?


Én megbuktatnám az illetőt, hacsak nincs dyslexiáról igazolása. Nem nagy ördöngösség a helyesírási szabályok betartása, legalábbis az alapvető szabályoké. Tény hogy pl. az egybeírásnál kötöjelezésnél, külön szavaknál eléggé eszement a szabályrendszer....

2008. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%
szerintem rengetegen vannak akik tudnak irni tollal de igy billentyűzeten nem. pl:én helyesirásommal semmi gond nincs 15 éves vagy és több versenyen is voltam de itt mégis ahogy irok az kritikán aluli. nem baj már járok gépirásra ugyhogy ez se tart öröké
2008. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

miért zavar téged mások hiányossága? először is ezen gondolkodnék el!


2. inteligencia =intelligencia, pedig hogy kit milyen IQ-val áldott meg a teremtő

3. kivel is van problémád? a helyesirással vagy az ide irogatókkal? elgondolkodtató

2008. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Aki ide írogat nem szokott a nagybetűkre és írásjelekre figyelni(általában) mivel nem órán vannak úgy írnak ahogy akarnak.
2008. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Tőlem rendszerint távol áll az írogatók helyesírásának ellenőrzése. Valahogy átsiklom felette, észre sem veszem.

Válaszadásnál nem is figyelek rá - csak így kényelmesen, lustán -, de a kérdésfeltevésnél annál inkább, hogy ne kelljen agyonmoderálni!

Mindehhez hozzátartozik, hogy a helyesírásomat katasztrófálisnak minősítettem az iskolában, ha nem volt az ötösöm mellett csillag. ;)

Egyébiránt az ember felelyt - ahogyan én is ;) -, s ma már sajnálatos módon nem követelmény a helyesírás tudománya.

2008. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Alsó tagozaton már nem lehet buktatni. Osztályozni sem, ezért a szülők csöppet sem biztos, hogy tudják, figyelik, hogy a gyerekeik milyen teljesítményt nyújtanak. A magyar órák száma is csökkent, régebben 9 óra volt hetente. Akkor többet lehetett gyakorolni. Most kímélni kell a szegény gyerekeket, hogy nehogy túl legyenek terhelve.
2008. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mókás ez a túlterhelés-dolog... majd meglátjuk mi lesz velük később ha nem tanulnak meg dolgozni. Ha én kibírtam az alsót, ők is ki fogják. Inkább a nagyobbak fejét nem kéne ennyi haszontalansággal tömni!

Egyébként a kérdésre felelve: Mikor buktassák meg? pontosan melyik osztályba? Mert elsőtől 12.ig tanuljuk a nyelvtant szóval szerintem van idő megtanulni.

2008. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!