Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írásbeli érettségi bukás?

Írásbeli érettségi bukás?

Figyelt kérdés

Ha matekból valakinek nem sikerült elérnie azt a pontszámot, hogy tudjon szóbelizni akkor mi történik?

Minden megvan csak a matek nem.

Akkor szóbelizni ugyanúgy lehet minden másból csak matekból nem?

Ilyenkor mit írnak a bizonyítványba?

Mivan akkor, ha a matek bukás miatt nem akarok szóbelizni semmiből, hanem az októberi vizsgaidőszakban akarok mindből? Ez lehet?



2022. máj. 29. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanúsítványt kapsz a sikeres tárgyakról. Ha nem mész el semmire, bukás lesz és mész októberben.
2022. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Amiből sikerült az írásbeli annak a szóbelijét is csináld most meg. Nem is értem, hogy jutott ez a butaság az eszedbe, nem egyszerűbb egy tárgyra készülni? Miért akarsz saját magaddal kiszúrni?
2022. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizsgaidőszakon belül be kell fejezned az egy-egy tárgyból elkezdett érettségit. Nem csinálhatsz olyat, hogy májusban írásbeli októberben szóbeli. Ha nem mész el (másra sem szóbelizni), akkor mindent újra kell csinálnod októberben (írásbeli+szóbeli). Ennek az az oka, hogy a szóbelin is el kell érni egy minimum pontot ahhoz, hogy az érettségi sikeres legyen. Tehát hiába van 99 pontot írásbelin, ha a szóbelin 1, mert akkor megbuktál. Az érettségi bizonyítványt akkor kapod meg, ha 5 tárgyból sikeres vizsgát teszel. Egyébként tanusítvány jár.
2022. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem mész el (mondjuk) töri szóbelire, akkor töriből is megbuksz, és októberben írhatod újra az írásbelit is.
2022. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem nem akarok elmenni, hanem pont olyan időpontra esik, ami kérdéses, hogy megtudom-e csinálni. Kórházi kezelés miatt. Reménykedem nem lesz rossz az időzítés ez miatt, nem szeretném bukni az érettségit mostmár főleg, hogy elmondtátok hogy van.
2022. máj. 29. 23:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten az iskola készíti el az időbeosztást a szóbelikre. Ha időben jelzed (még időben vagy), akkor arra a napra nem fognak betenni.

Persze ha összesen érettségiztek 20-an, azt az iskola le tudja rendezni 1 nap alatt, így nem osztják szét a szóbeliket több napra. Akárhogy is, ha el tudsz menni, akkor menj el, csak nyerni tudsz a dolgon.

2022. máj. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg attól is függ, hogy hogyan buktál meg. Nincs meg a tizenkét pont sem?
2022. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma tudom meg mi a helyzet vele. Lehet megvan a 12 pont, lehet nincs. Tudom melyik nap vizsgázok, de azt nem tudom melyik nap kell mennem a kórházba mivel nem időpontra van, hanem "sürgősségi" és az miatt lesz így is stresszes minden. De bízom benne, hogy nem buktam meg tehát mehetek szóbelizni és nyugodtan végig tudom vinni azt a 2 napot.
2022. máj. 30. 07:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Végül hogyan sikerült? Meg lett a 12 pont?
2022. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen meg, köszönöm a válaszokat és segítséget mindenkinek!
2022. jún. 1. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!