Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte TTK-án mennyire nehéz a...

Elte TTK-án mennyire nehéz a záróvizsga (bsc)?

Figyelt kérdés

Földrajz szakon vagyok. Két hét van záróvizsgáig, a tételeket csak tegnap kezdtem el kidolgozni. Nekem csak a 2-es a cél, mire lehet számítani? Elég, hogyha minden tételről csak néhány (8-10) gondolatot tudok elmondani?


Azért kérdezem, mert tudom, hogy nem állok a legjobban az idővel (szakdolgozat és a védés ppt elvette az időt) és nem tudom mennyire részletesen kérik számon a tételeket a vizsgán.



2022. máj. 24. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Záróvizsgákon általában kb. 15 perc jut egy hallgatóra, fél órás felkészülési idővel. Úgyhogy 8-10 gondolat nem lesz elég 15 perc kitöltésére. Számíthatsz arra, hogy belekérdeznek az anyagba, ha nem tudsz mit mondani vagy nem a tételről beszélsz. Azért a bukás elég ritka a záróvizsgákon, bár néha előfordul, ha valaki tényleg semmit nem tud. A bizottság tudja, hogy ha megbuktat valakit, annak garantált egy fél év csúszás, úgyhogy nem szoktak nagyon könyörtelenek lenni.
2022. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagy Szombathelyi ELTE földrajzán tanulsz?

Én a SEK-ről tudok nyilatkozni. Online vizsgáztam tavaly. Az évek szenvedősek voltak, de a viszgától amennyire féltem, annyira zökkenőmentes volt. Igaz, én nem a kettesért mentem es már télen is tanultam rá. Sokat kérdeztek, kb egy órás "buli" volt védéssel együtt.

2022. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Hát nem mondom, hogy nyugodtabb lettem... :) Úgy néz ki, hogy bele kell húznom a tételekkel...


Én a budapestin tanulok, de köszi, hogy leírtad a te tapasztalataidat is.

2022. máj. 24. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!