Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg az egyetem által hirdetett pszichológiai tanácsadás?

Figyelt kérdés
Egy ideje már gondolkozom, hogy el kellene mennem egy pszichológushoz, viszont nemrég volt pszichológia kurzusom ami megerősített ebben. Mármint nem diagnosztizálnám magamat, de rájöttem, hogy vannak olyan dolgok, amik már elég régóta nyomasztanak és hatással vannak a mindennapjaimra. (az utóbbi időben sajnos egyre nagyobb mértékben és egyre gyakrabban)Szerencsére nem annyira gáz az eset, hogy öngyilkosság meg minden ilyesmi de azért tudom hogy elkellene egy pszichológus. Keresgettem a városban és kisebb falvakban is (hátha ott valamennyivel olcsóbb) de olyan árak vannak, hogy én kollégistaként biztos nem tudnám megengedni magamnak, főleg akkor pl. minden héten kellene mennem. Végül rátaláltam arra, hogy az egyetemen van pszichológiai tanácsadás, ahol viszont csak 5 alkalom ingyenes. Nem tudom megéri-e így belevágni, mert lehet, hogy az az 5 alkalom is segítene egy kicsit abban, hogy magamtól meg tudjam oldani a problémákat (ezt kissé kétlem, mivel szerintem ez elég összetett és mélyről gyökerezik)vagy csak "feltépné" a sebeket és aztán még rosszabb lenne ha lejárna az 5 alkalmam és nem tudnék pszichológushoz járni.

2022. máj. 23. 16:36
 1/3 anonim válasza:
9%
Ha pszichologiaban jartassagot szerzel az sem garantalja majd hogy magadat teljes mertekben helyesen fogod analizalni. A pszichologust is egy masik szakember ertekeli, mivel kulso szemlelo jobban latja a kritikus pontokat.
2022. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted a kérdést kedves első válaszoló!

Én egyáltalán nem akarok pszichológus lenni és nem is annak tanulok. Én az egyetem által hirdetett pszichológus szolgáltatását szeretném kipróbálni.

2022. máj. 23. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele, hátha ez az öt alkalom is segít.
2022. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!