Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik érné meg jobban?

Melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Most kezdtem egy gimiben a 11. osztályt, szóval jövőre érettségizem. Arra gondoltam, hogy konduktor, japán tolmács, fogorvos, pszichológus vagy idegenvezető leszek.


Szerintetek melyik munka a jobb? (Tudom, itt szokta mindenki azt írni, hogy "mi nem ismerünk téged, így nem tudjuk megmondani, stb"- Úgy értem, hogy ezek közül melyik keres többet, melyik munka az, ami nem megterhelő (mind mentálisan, mind fizikailag), melyik az, ahol kevesebbet stresszel az ember, melyikkel lehet elhelyezkedni külföldön, melyikkel lehet nyugodtabb életet élni?)



Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)


2010. szept. 17. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a pszichológus szakról tudom biztosan mondani, hogy nagyon messziről kerüld el. Bizonyos szakok a mindenhez tehetségtelen de mégis diplomát birtokolni akarók felvevőhelye. Nos, ezek közül az egyik a pszichológia (ezen kívül a kommunikáció, a közgazdász, a nemzetközi tanulmányok és a jogász szak emelhető ki). Pszichológusból Dunát lehetne rekeszteni, gyakorlatilag lehetetlen elhelyezkedni diploma után.
2010. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, erre én is gondoltam (mármint arra, hogy sok van belőlük), de talán külföldön keresettebbek, nem? :O


köszi a hasznos választ! :)

2010. szept. 17. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem a japán tolmács tetszik a legjobban :)
2010. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az nekem is tetszene, csak az a baj, hogy (logikusan gondolkozva) ugye Magyarországon rengeteg japán él, aki nyilván tud japánul és angolul, így nem tudom, mennyi értelme lenne japán tolmácsnak menni, hisz akármennyire is szorgalmasan tanulnék, természetesen egy japán anyanyelvű jobban beszél, mint valaki, aki itthon tanult csak japánul, idegen nyelvként... :S
2010. szept. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!