Angol nyelvoktató MA-ra csatoltatok kísérőlevelet? (ELTE)
A felvi.hu azt írja a motivációs levél és önéletrajz mellé kell egy kísérőlevél is, de amikor megkérdeztem e-mailben őket erről, akkor azt a választ kaptam, hogy önéletrajz és motivációs levelen kívül nincs szükség más dokumentumra.
Akkor most kell, vagy biztos nem kell így?
Szia!
Én csatoltam, mert az egyetem honlapján a mesteres felvételi tudnivalóknál szerepelt hogy legyen, de tényleg csak annyiból áll hogy hejhó feltöltöttem ezt a két doksit (2 fájlnév) szóval szerintem nem ezen fog múlni.
Szia, igazából szívesen olvasnék véleményt erről a szakról, megéri-e, hasznos-e, mire helyezik a hangsúlyt, mennyire színvonalas.
Te már végeztél, vagy még tanulsz?
Alapvetően érdekelne ez a szak, csak tényleg nem tudom, megéri-e az árát (sajnos én már elhasználtam az államilag támogatott féléveimet egy másik mesteren, szóval csakis a fizetős opció jöhet szóba.)
Nekem már csak a záróvizsga van vissza :)
A mi évfolyamunk túlnyomórészt olyan anglisztikás és más bölcsészekből állt, akik tanítanak már valamilyen formában, csak egy formális képzésen szakirányú végzettséget akartak szerezni. 2 félév alatt mesterdiplomát szerezni abszolút megéri ilyen szempontból. Maga a tananyag nem nehéz szerintem ha angolból penge vagy (ami nyilván alapvető elvárás), viszont pszichésen fárasztó a képzés. Akkor ajánlom, ha komoly terveid vannak a nyelvtanítással.
Köszi szépen. De szerinted piacképes ez a diploma? Hiszen ezzel közoktatásban tanítani nem lehet, ha meg máshol akar tanítani az ember, ahhoz nem is kell semmilyen diploma, elég a nyelvtudás.
Azt megírnád, miért volt fárasztó pszichésen?
Volt "éles" gyakorlat, ahol le kellett vezetni egy tanórát, vagy ilyenek?
Tanítási gyakorlat is van, hogyne. Az ELTE oldalán találsz sok információt a szakról.
Vannak akik azt gondolják, hogy már egy nyelvvizsga megszerzésével automatikusan alkalmassá válnak rá hogy nyelvet tanítsanak, ők vannak ott a Dunning-Kruger skála legelején ;) Magam ellen is beszélek ezzel kicsit, mert alapszakos egyetemistaként kezdtem órákat adni, de úgy gondolom, aki a tanítást hivatásnak tekinti, az felismeri a határait, és törekszik rá hogy képezze magát. Bár ahhoz egyáltalán nem kell egyetemre járni hogy az ember megtanulja magát a nyelvet, a tanítás módszertana és jó néhány dolog ami mögötte van, már nem magától értetődő. Jó, ha bizonyos dolgokhoz nem neked kell feltalálni a spanyolviaszt, hanem tapasztalt oktatóktól és a mentorodtól tanulhatsz, akik személyesen foglalkoznak veled, visszajelzést adnak. Nyilván lehet olvasgatni módszertanos könyveket hobbiból, elvégezni valamilyen rövidebb és olcsóbb TEFL tanfolyamot, vagy egyszerűen menni a saját fejed után, de ha valaki színvonalas nyelviskolában, vagy egyetemen (pl. szaknyelvet) akar tanítani nem anyanyelvi beszélőként, a BA diploma nem elég, hidd el.
Személy szerint én örülök hogy elvégeztem ezt a szakot, de nem szeretnék senkit sem győzködni róla. Csak akkor érdemes megcsinálni szerintem, ha az ember tényleg ezt akarja, és nem csak távolról, hunyorítva érdekli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!