Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem lesz meg...

Mi történik, ha nem lesz meg a kreditem?

Figyelt kérdés

Előző félévben volt 27 kreditem. Most 16 várható maximum. Az egyetemen azt mondták, hogy évente kell 36 kredit, félévente 18. :( fizetősön vagyok alapból. Kirugnak? :(

ELTÉN tanulok, Kereskedelem és marketinget. Ez a félévem nem lett jó. :( kérlek mondjátok hogy nem rúgnak ki... :(


2022. máj. 10. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a tanulmányi szabályzatot VAGY kérdezd meg a HÖK-öt VAGY kérdezd meg a tanulmányi osztályt VAGY kérdezd meg valamelyik hallgató társadat. Ebben a prioritási sorrendben. A legkevésbé megbízható választ a prioritásban utolsó helyen lévő fogja adni.
2022. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, esetleg ha valaki tudja, leírná? Addig én is rákérdezek!
2022. máj. 10. 11:09
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Bár én másik egyetemre jártam, de nálunk úgy volt, hogy évente kell 36 kredit, de nem muszáj, hogy ez úgy legyen meg, hogy minden félévben minimum 18. Lehet akár úgy is, hogy egyikben 26, a másikban meg 10. Szóval van rá esély, hogy nincs gond, de keresd meg a szabályzatot, biztos fent van a honlapon és abban le lesz írva pontosan, hogy mennyit kell teljesíteni. Az gyorsabb, mint TO-ra menni vele.
2022. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Komolyan nem találom... :( keresem de nem találom.
2022. máj. 10. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Igazából, ha úgyis fizetősön vagy, akkor semmi jelentősége az egésznek. Szinte kizárt, hogy emiatt kirúgjanak (hacsak az adott intézmény TVSZ-e nem szigorúbb valamiért az átlagosnál). Én még nem hallottam ilyet. Nekem pl. most 17 kreditem lesz (mert a távoktatás alatt nem volt gond az óraütközés, így előre vettem fel tárgyakat), így mostanra ennyi maradt, és nem lesz semmi hátrányom emiatt.
2022. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt találtam:

"A Hallgatói Követelményrendszer 132.§ (4) b) pontja szerint azt a hallgatót kell

átsorolni, aki utolsó két aktív félévében kurzus vagy vizsgakurzus teljesítésével

nem szerzett legalább 36 kreditet, vagy nem érte el a 87/2015. (IV. 9.) Korm.

rendelet 10. mellékletében meghatározott átlagot.

Felhívom a figyelmét, hogy sem a kreditszámba, sem az átlagba nem számít bele a

kreditátvitellel (pl. visszafelvételi, szakváltás esetén) befogadott kreditek száma."


Szóval nem gond, ha nincs meg félévenként a 18, csak az elmúlt 2 félévedben legyen meg összesen a 36.

2022. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek! Szuperek vagytok! Köszi!
2022. máj. 10. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is Eltés voltam, lênyeg a 36 egy évben (vagyis az utolsó 2 félévben), az elosztás mindegy. Az is lehetett volna, hogy egyikben 34 a màsikban 2.
2022. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, az meglesz! Nagyon köszi!
2022. máj. 10. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!