Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van időm felkészül...

Szerintetek van időm felkészülni az érettségire?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva emelt matekot fogok írni, eddig nem is néztem bele a feladatokba, mert 5ös voltam matekból, de most ránéztem és alig tudok belőle valamit :(.

Szerintetek van esélyem pár nap alatt megtanulni?


2022. ápr. 27. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Így esélytelen. Már a téli szünetben oldogatni kellett volna... Nem elég ötösnek lenni.
2022. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ; ha jártál fakultációra, és ott voltál 5-ös, akkor van esélyed jóra megírni. Én egyébként mindig azt mondom, hogy magabiztos középszintű tudással is meg lehet írni akár 5-ösre is, mivel a tényleges emelt szintű anyagra kevés feladat kérdez rá, és azok egy része is megoldható csak középszintű tudással. A magabiztos középszintű tudás pedig azt jelenti, hogy a szükséges képletek úgy 90%-át tudod fejből és használni is tudod őket.


Szóval nem lehetetlen, de ha azt mondod, hogy megnéztél egy feladasort és neki se tudtál kezdeni, akkor nem sok esélyed van. Ha most nekiülsz régebbi feladatsorokat oldogatni, akkor tudsz az esélyeiden javítani, de nagy csodát ne várj.

2022. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Akárhogy is van, most már ebből kell kihoznod a legjobbat, szóval ne parázz!

Bátorításul: én az emelt kémiával voltam úgy, hogy rengeteget gyakoroltam (számolásokat), és vizsga előtt nem sokkal néztem bele a korábbi feladatsorokba, és úgy éreztem, az sokkal nehezebb, mint amikkel korábban a különféle példatárakban találkoztam. Mégis 74% lett.

Én akkor kiválasztottam 1-2 feladattípust, amit úgy első ránézésre ijesztőnek találtam, és az utolsó években úgy láttam, rendszeresen előfordult, azokra gyúrtam rá az utolsó héten.

Sok sikert! NE aggódj!

2022. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!