Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológus (MA) diploma...

Pszichológus (MA) diploma után biológia? Megéri?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős pszichológia MA-n, viszont mindig is érdekelt a biológia (orvos szerettem volna lenni, de sajnos nem arra indultam). Van valamilyen lehetőségem arra, hogy a két területet vegyítsem? Egy 3 éves képzést még bevállalnék, ha ezen múlik.

Köszi :)


2022. ápr. 14. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudjuk, hogy mit akarsz csinálni vele? Mert azon múlik, hogy megéri-e neked. Azt sem tudjuk, milyen szakirányon vagy mscn, azt sem tudjuk, mivel foglalkoztál eddig és mivel szeretnél ezután. Mivel van a szakmádban múltam, ha szemét lennék, azt is idevághatnám, hogy a pszichológián belül semmi sem éri meg úgy igazán egy olyan végzettséghez képest, amit megszerezni kevesebb pénz és idő, ennek ellenére mégis piacképesebb. Ezzel azt akarom mondani, hogy csomó dologtól függ ez.


Nekem is több végzettségem van, a maga módján mindegyik megéri, de azért más-más szempontból. Nyilván amivel nem keresek pénzt, az nem azért érte meg.

2022. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A BME-n végzek munka és szervezetpszichológia szakirányon. Úgyhogy ez inkább gazdasági vonal. A kognitív vonal, neurológia érdekelne. És igazán kihagyhattad volna a sértett személyeskedés, mert semmi közöm a rossz tapasztalataidhoz. De akkor elmondhatom, hogy nekem is van tapasztalatom, és konkrétan az életemet mentette meg egy ilyen semmitérő szakma.
2022. ápr. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!