Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE biológia kiiratkozás. Mi...

SZTE biológia kiiratkozás. Mi történik ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Orvosnak készülök, erettsegizek újra most májusban, mert múltkor nem volt meg a pontszám. Ősszel elkezdtem a biológia szakot SZTE - n, teljesítettem pár tárgyat félévkor aztán teljesen érdektelenné váltam, mivel úgysem akarom elvégezni azt a szakot. Na de, elfelejtettem kiiratkozni, tárgyakat nem vettem fel.. Postaládában találtam egy egyhónapos levelet, hogy rendezzem a hallgatói jogviszonyomat.De ez rég volt. Szerintetek, ha most kiiratkozok áprilisban, akkor abból nem lesz baj? Mármint úgy értve az első félévet alapból nem kell visszafizetni, de a másodikat? Ha így a felénél hagyom ott a félévet, és nem vettem fel egy tárgyat sem....... Akkor most, hogy van? Viszont mindenképpen kiiratkozok, remélem nem kell fizetni semmit.. Szerintetek? Valakinek tapasztalata?

2022. ápr. 13. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már az első félevben ki kellett volna, igy mar fizetned kell, és mindkettő félevet, ha nem kezdesz új egyetemi képzést.
2022. ápr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 2. félév aktív volt és kiíratkozol és nem vesznek fel az orvosira és máshová sem, akkor vissza kell fizetni két félévet vagy le kell dolgozni.
2022. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, de ha nem vettem fel egy tárgyat sem, akkor nem raktak passzivra? +a második félév nem zárult le. Ebben az esetben?
2022. ápr. 13. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendezetlen passzív jogviszonyod van így, vagy valami ilyesmi a neve. Fizetned nem kell, mivel új szakon fogod folytatni. Ez akkor lenne probléma, ha biológián szeretnél maradni, de mivel nem, így semmi gond nincs.

Ha teljedítettél olyan kurzust, amit orvosin is lenne, akkor most lesz nemsokára a kreditátvitelmi kérelemnek az ideje.

2022. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, és, ha most kiiratkozok biológiáról és véletlen nem sikerülne most az orvosi, és kimaradna egy év, akkor abban az esetben?
2022. ápr. 13. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy x idő amég folytatnod kell az egyetemet, 1 év az még belefér.
2022. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha most kiíratkozol megszűnik a jogviszonyod. Ha nem vesznek fel az orvosira a bioszt sem folytathatod, csak újabb felvételivel.
2022. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!