Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-n ilyen esetben lehet bukás?

OKJ-n ilyen esetben lehet bukás?

Figyelt kérdés

Eléggé összetett a kérdésem, fizetős képzésre járok magánsuliba, és a képzés végén járok már csak a záróvizsga van hátra, hogy a bizonyítványt megszerezzem. Ez egy táv és levelező rendszerű képzés ami mostanában népszerű,tehát online órák vannak és vizsgák. Három gyakorlati nap van kb 300km-re tőlem,kettőn ott voltam de a harmadikon nem tudok a munka miatt megjelenni. Mivel nem sikerült az egyik online vizsgám ezért kitalálták hogy nekem személyesen kell megírnom,az utolsó gyakorlaton. (Bár eléggé furcsa pontozás jött ki mert két ponton múlt,és furcsa hogy csak én buktam,mert gyakorlatilag a problémás válasz egy szakmai lexikon szerint pedig helyes!) De akárhogy is szeretném nem tudok megjelenni,de ezt már akkor jeleztem mielőtt felmerült volna a második vizsga lehetősége,tehát nem a vizsga elől menekülök. Az iroda is mondta hogy oké akkor nem muszáj megjelennem.

Állítólag ha nincs meg ez a modul akkor nem mehetek záróvizsgára és papírt nem kaphatok utólag ezt állították. De papíron is az szerepelt hogy nem kötelező a megjelenés.


Az lenne a kérdésem hogy akik részt vettek ilyen online képzésen náluk mennyi volt a bukási arány? Ilyen miatt bukhatok?



2022. ápr. 12. 01:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha okj-s képzés, akkor vizsgára úgy lehet menni, hogy a kötelező modulzárók megvannak.

Az, hogy nem engedik az online vizsgát újra, az lehet jogos és nem is. Nézd meg a képzési szerződést, amit aláírtál.


Még lehet még nézni a képző ÁSZF-jét. Milyen szakma ez? Van olyan, ahol központi modulzáró van, azt nem lehet online letenni, csak személyesen.


Hogy az utolsó kérdésre válaszoljak, nem tudom, hogy az online oktatás részen hány ember nem jutott túl, mert azokkal ugye nem találkozik az ember. Magán az okj vizsgán kb a fele társaság volt másodszorra megírni az írásbelit és kb ugyanennyi ember bukott is meg. Szóval nem tudni, hogy végül hányan végzik úgy el az online tanfolyamot, hogy sikeres vizsgát is tesznek.

2022. ápr. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja és gyakorlatilag nem bukás az, ha nem tudsz elmenni az okj vizsgára, mert nincsenek meg a feltételek.


Amúgy mi az az egyetem a kulcsszavak között?

2022. ápr. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!