Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van úgy megcsinálva az...

Miért van úgy megcsinálva az oktatási rendszer, hogy mindig leterhelőnek érezzük?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy felső végén, meg gimnáziumban, egyetemen meg pláne, szinte ránézésre elvégezzük a kisebb műveleteket, illetve a szavak helyes leírását, de ha visszaemlékezünk, akkor alsóban, ez pontosan ugyanannyira leterhelő volt, mint most a bonyolultabbnál bonyolultabb számításokkal megoldható példák, illetve feladatok, valamint a nehéz témájú történelmi és irodalmi esszék, valamint grammatikai feladatok és még sorolhatnám. Nekem például mindig hasonló kihívást jelentett a tanulás, nem volt és nem is nagyon nehéz, de körülbelül ugyanannyira megterhelt mindig.


Miért van ez? Legalább kisebb korban miért nem kevésbé megterhelő?



2022. márc. 28. 22:18
 1/6 anonim válasza:

Nem feltétlenül mondanám hogy mondjuk gimis koromban nehezebb lett volna tanulni mint most 29 évesen...már rengeteget romlott a memóriám a régihez képest...persze értem mire célzol vannak dolgok amiket csak később tud használni az ember, vagy jön rá az értelem :d de alapvetően nehezzebben tanulok mint régen.


Nem ez baj...fiatalon dúlnak a hormonok, inkább csajozok-bulizik az ember mint ezt a sok szart bújja (tisztelet a kivételnek) nálam ez volt a baj, ezért nem vállaltam az egyetemet sem.


Rengeteg a felesleges anyag amit le nyomnak az ember torkán ez tény, de nekem ez a tapasztalatom.

2022. márc. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Amiért egy jó edzésterv is úgy van megcsinálva, hogy az idő előrehaladtával ne legyen könnyebb. Ha a terhelés nem halad a fejlődéssel együtt, nincs semmi értelme. Az oktatásban természetesen sok fölösleges kör működik és azzal én is egyetértek, hogy nagyon nem mindegy, mitől nehéz valami (azért, mert szellemileg kihívás elé állít és fejleszt vagy egyszerűen azért, mert szarul van megcsinálva és más munkáját is neked kell ellátnod diákként, hogy elsajátíts valamit). De meg kell értenünk, hogy a fejlődés biológiailag képtelenség, hogy ne legyen valamilyen szinten kényelmetlen, legyen szó mentális vagy fizikai edzésről.


Az izomrostok épülése és az új idegpályák létrejötte összességében nem egy jóleső érzés a szervezet számára. Ez van.

2022. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán amit nem tudsz az mindig relative nehéz dolog. Csak azok a dolgok könnyűek amiket vagy egyszer már tanultál vagy józan észből lekövetkeztethetőek.
2022. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor Orbánék megcsinálták az egész napos iskolát, azzal érveltek, hogy az átlagos családban van két gyerek, és mindkét szülő dolgozik, így könnyebb nekik, ha a gyerek is addig van iskolában, amíg ők munkában.
2022. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tévedés az, hogy mindig ugyanolyan nehéz a tananyag.

Az általános iskolában elég sokáig el lehet lenni azzal, hogy odafigyelsz órán, utána pedig gyakorolsz, aztán mehetsz játszani.

Utána azzal, hogy órán figyelsz, jegyzetelsz, néhányszor átolvasod a tananyagot, megcsinálod a feladatokat, és már kész is vagy.

Ehhez képest az egyetem már sokkal nehezebb, ott már keményen tanulni kell.

2022. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5.

Légy szíves, ne mondd meg, hogy NEKEM milyen tapasztalataim vannak!

2022. ápr. 1. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!