Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti ezt egy tanár esti...

Megteheti ezt egy tanár esti iskolában?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni estin, már befizettem az 55.000 Ft-ot, ami a vizsga díja. Ennek ellenére folyton fenyeget a történelem tanárom, hogy nem mehetek érettségizni, amiért már kettő egyesem van ebben a félévben. Ezt a két karót azért kaptam, mert nem mentem be megírni a dolgozatot, mindig azon a héten irat amikor délutános vagyok. Szerintem ez nem fair. A többi tanár ad lehetőséget a pótlásra 3 héten keresztül, így bárki meg tudja írni, máshol nincs gondom.

Ezt megteheti? Nem a tudatlanságom miatt állok egyesre! Mi az, hogy nem enged pótolni??

Illetve megteheti hogy nem enged érettségire mikor a nem túl olcsó díjat befizettem? Tegnap is voltam suliban és azt mondták a többiek, hogy azt már nem kapok valószínűleg akkor sem vissza ha nem enged át. :(((


Másik kérdés: Milyen szakmát tudnàtok elképzelni egy félénk, visszahúzódó lánynak, amit érettségi után (ha sikerül) elvégezhetnék?

Most gyártósor mellett dolgozok és utálom.

Nagyon szeretnék körmös lenni, a saját zselés körmömet is én csinálom, több munkatárs is megdícsérte, hogy szép, kérdezték ki a körmösöm?

Viszont nagyon nem tudok kommunikálni az emberekkel, nem tudom mennyi ember lenne így aki járna hozzám. :( pedig ezt érettségi nélkül is el lehet végezni.

Mást mit tudtok ajánlani? Valami olyat ahol nem hátrány a visszahúzódó, félénk természet? Erős fizikai munka kizárva, vékony, 22 éves lány vagyok.

Köszi a válaszokat!


2022. márc. 23. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos igen, megteheti hogy nem enged pótolni. Most gondolj bele, esti gimisként heti kétszer kell bejárnod pár órára, és te abból is kimaradtál.

Valamint nem köteles csak azért nem írattatni az osztállyal dolgozatot, mert te éppen délutános vagy. Nem igazíthatja hozzád az egész tanórát.

Az egyedüli dolog amit tenni tudsz, az az hogy sosem hagysz ki órát, megbeszéled a munkáltatóval hogy azokon a napokon sulid van. Az iskola fontosabb mint a gyártósor, ezt biztosan megértik. Általában egy munkahely rugalmasabb mint az iskola, tehát a munkát kell a sulihoz igazítani, nem fordítva.

2022. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De ezek után mit csináljak? Már csak 1 dolgozat lesz! És a többi tanár megengedi a pótlást....

Természetesen írhat attól még az osztály, de szerintem 1-2 esély pótlásra igenis elkélne.

2022. márc. 23. 08:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdeklődj utána a lehetőségeknek a Tanulmányi Osztályon vagy titkárságon.

Ez egy esti iskola, tehát benne van a pakliban, hogy a többség dolgozik, esetenként több műszakban.

Még nappali tagozaton is van lehetőség a számonkérés pótlására.

Menj be és kérdezd meg, hogy ilyen esetben mikor és hogyan pótolhatod az elmaradt dolgozatot.

Azt egyébként nem értem, ha nem voltál jelen és nem írtad meg, mire adott egyest a tanár? Még nem is hallottam olyanról, hogy valaki egy meg nem írt dolgozatra kap osztályzatot...

2022. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt sajnos ez van. Közölte is, hogy aki nem jön be, egyest kap. Szóltam, hogy dolgozok. Azt mondta ne magyarázkodjak...

(Nagyon letojják itt a tanárok az estit kb csak a pénz miatt elbohóckodnak)

2022. márc. 23. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: az egy dolog, hogy a tanár elbohóckodja, de a pénzt az iskolának fizeted, és ők kötelesek számodra biztosítani a megfelelő oktatást.

Mint írtad, a többi tanár ad lehetőséget a pótlásra, tehát a töritanárod maga döntötte el, hogy ő nem ad.

Menj be az irodába és kérdezz utána, vagy tegyél panaszt! Idézet az Ombudsmantól:

"Pedig a szabályok egyértelműek: nem lehet egyest adni azoknak a diákoknak, akik hiányoztak a dolgozatírásról(...). „Ez az értékelési módszer jogsértő, hiszen ebben az esetben az érdemjegy nem a tanuló teljesítményére vonatkozik, hanem csak a mulasztás tényét rögzíti. Amikor nincs jelen az órán, akkor nem nyújt teljesítményt, ezt pedig nem lehet egyessel minősíteni" Ez minden oktatási formára áll.

Törvényben rögzítik, hogy hiányzásért nem adhat egyest. Ezt ennél egyszerűbben nem lehet megfogalmazni.

Én a helyedben úgy mennék be az irodába panaszt tenni, hogy porzana utánam a folyosó...

2022. márc. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!