Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12. osztályban megbukhat az...

12. osztályban megbukhat az ember?

Figyelt kérdés
Sok embertől azt hallottam, hogy utolsó évben már szinte csak az érettségivel foglalkozunk. Van arra esély, hogy ilyenkor megbukhat az ember?
2022. márc. 18. 09:14
 1/8 FreeGamer válasza:
47%
Nem
2022. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik osztályban az osztályfőnök húzott meg vagy 4-5 végzőst. A mi osztályunkban is bukott végzős diák. Sőt, olyat is ismerek, akit úgy buktatott meg a tanár egy töltelék tárgyból, hogy a diák régi tanrendes volt és nem bukhatott évismétlésre, mert az alatta lévő osztályban más volt a tanrend. Újra kellett volna járnia az egészet 9.től. Inkább ott hagyta a sulit és ment estire, ott hamarabb megvolt. Tényleg mondogatják, hogy nem buktatnak meg senkit már akkor. Csak pl ha úgy van a töri tanár is inkább megbuktat, minthogy égesse magát érettségin, hogy hogyan engedhetett oda ilyen gyereket, lásd osztálytársam. Meg vannak szigorúbb tanárok is, ha meg akar buktatni meg fog buktatni.
2022. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Három éve érettségiztem. Két osztálytársamat megbuktatta a matektanárunk, mert csak 1,5 volt az átlaguk. Így ők matekból nem érettségiztek de minden másból igen. Az érettségi eredményhírdetéskor csak törzslapkivonatot (vagy minek hívják) kaptak. Elsírták magukat. Augusztusban pótvizsgáztak és ősszel leérettségiztek.


Ritkán de előfordul hogy valaki bukik végzősként.

2022. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is bukott szakközépben érettségi előtt.

Ráadásul a szakmában is egy lángész volt, simán el lehetett küldeni whitworth menetes facsavarért.

2022. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nos, az a tanár szégyene is valamilyen szinten, ha utolsó évben buktat. Volt ilyen nálunk is anno. Szisztematikusan tovább engedte az illetőt minden évben, majd érettségi előtt meghúzta. De annak se nézett volna utána, hogy az a diák hova jelentkezett, másból milyenek az osztályzatai, egyáltalán fog-e a büdös életben foglalkozni a matematikával. Ok, az valamilyen szinten még esetleg jogos, ha 9.-ben buktat a tanár, de végzős évben kissé abszurd. Sajnos előfordul, én ezt a buktatósdit is úgy, ahogy van megszűntetném, ettől nem lesz senki motiváltabb. Nem is hiányoznak ezek az évek, bele tudtam magam élni egy-két osztálytársam helyzetébe, mai napig rémálmaim is vannak, pedig idestova 6 éve, hogy leérettségiztem.
2022. márc. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

“ én ezt a buktatósdit is úgy, ahogy van megszűntetném, ettől nem lesz senki motiváltabb. ”


Ok, de annak mi értelme? Olyan, mintha mindenki ugyanannyit keresne, akkor miért dolgozzon rendesen? A kommunizmus problémája is ez volt részben.

2022. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Sajnos ki kell ábrándítsalak, ez ma sincs másképp a kapitalizmusban. Sajnos nem garancia az sem, ha többet dolgozol, lehet, sokkal kevesebbet fogsz keresni, mint pl a főnök gülüszemű rokona, aki semmihez nem ért, de mivel rokon, magasabb pozícióba kerül, mint aki rendesen dolgozik. Rossz a hasonlatod, sajnos. Gyakran az iskolában is így működött a dolog.
2022. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Nem azt mondtam, hogy ha többet vagy jobban dolgozol, többet is fogsz keresni. Viszont megvan az esélyed egy ilyen munkára, munkahelyre, ha agilis vagy. Nyilván nem repül a szádba a sültgalamb.

Illetve általában a jobb pénzért vagy a munka is több, vagy a felelősség nagyobb.


Legjobb példát németeknél látom. Az alkalmazottak törekvőek, a kirúghatatlan közalkalmazottaknak, pl. városi múzeumokban meg ilyenekben nem is érdekük, hogy akkor legyenek nyitva amikor mennél. Egyszerűen nem érdekli semmi őket, ha nincs bevétele a városnak, majd emelnek az ingatlanadón azt jólvan.

A lényeg, hogy hazamehessen 15 órakor, meg ne kelljen ott lenni szabadnapon.


A privát múzeumok meg ennek az ellenkezője.

2022. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!