Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy évet csúszni egy egyetemen...

Egy évet csúszni egy egyetemen még nem olyan gáz ugye?

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2022. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha én csinálnám magamnak gáz lenne, külső szemlélőként nem az.
2022. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, hogy mi az oka.
2022. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az az oka h nem tudtam időben szakmai gyakorlati helyet találni 2 félévre se ősszel se most tavasszal
2022. márc. 6. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem. Én több szakra jártam és nagyon sokszor egy hajszálon múlt, hogy nem csúsztam. Vagy azon, hogy indult-e egy tárgy, vagy azon, hogy melyik vizsgaalkalomra mentem vagy azon, hogy miből tanultam. 2 dobásom volt összesen vizsgázni valamiből, emlékszem mennyire rettegtem, mikor az első alkalom nem sikerült (pedig talán 3x volt ilyen).


Sok dolgot másképp csináltam a második képzésemre, de ott is voltak ilyen éppcsak pillanatok, nem telt el úgy félév, hogy ne kerített volna hatalmába az a "most meg fogok bukni" érzés. És a szakdolgozatomnál is minden annyira random volt, a konzulensem egy hónappal a leadás előtt változatta meg a témámat, voltak csapatmunkás tárgyaim is, ahol cserbenhagytak és egyedül dolgoztam két ember helyett, hogy legalább én ne bukjak meg... Sok tárgyból nem volt megfelelő az információáramlás, szóval nagyon sok helyzet volt, ahol kellett egy nagy adag szerencse és feszülés, hogy ne csússzak el.


Mondjuk szaktól is függ, én műszaki-természettudományi képzésen tanultam, itt eléggé ki van centizve, hogy mit fogadnak el és mire mennyi időd van. Máshol nem tudom, hogy mennek a dolgok.


Lényeg a lényeg, egyszer elbukni egy tárgyat, ami miatt csúszol, nagyon könnyű. Nagyon könnyen előfordul ilyesmi.


Ha valami másodszorra sem sikerül végtelen vizsgalehetőséggel, akkor már lehet, hogy gyanakodnék, hogy mit nem csinálok jól...

2022. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
2 Miért?
2022. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
#2 vagyok, azért mert én egy nagyon maximalista ember vagyok, aki mindent eltervez. Ha nem működik a terveim szerint valami, akkor kikészülök.
2022. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
57%

Hát figyelj, ez helyzetfüggő.


Milyen szak? Mi múlik neked rajta? (pénz, megélhetés, vagy csak idő?)

Milyen szempontból gáz? (szimplán ciki, vagy többe fog kerülni az oktatás?)

Mi miatt csúszol? Rajtad kívül álló okok? Akkor nem gáz.


Döntsd el magadnak, hogy kinek milyen szempontból 'gáz'.

2022. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon kis gyerek vagy még. Utána meg rosszabb lesz.

Persze arcod van még véleményed mindenről.

2022. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Rosszabb? Miért lenne rosszabb?

2022. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!