Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Halaszthatok az egyetemen 1 évet?

Halaszthatok az egyetemen 1 évet?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy én most 4-es vagyok a gimiben. ÉS felvételizni szeretnék az egyetemre februárban, jó eséllyel fel is vesznek úgy gondolom, és nagyon remélem is. Szeretnék halasztani az első éven az egyetemen. És mindenképp ki kell hagynom egy évet, anyagi okok miatt. De ebben a halasztott évben van lehetőségem a mostani sulimban egy 5. éves tanfolyamot elvégezni, ami természetesen igyenes, és a végén kapok is egy szakmát pénzügyi irányban. És ez után szeretnék az egyetemre menni. Felvételizni pedig mindenképp szeretnék.

Ha lesznek változások például a felvételiben akkor azok kihatnak rám? ( pl.: ha 430 pontom lesz, a felvételi pontszám 420, magyarul felvesznek az egyetemre, halasztok és a következő évben 440 pont lesz a felvételi pontszám attól engem már biztosan felvettek és járhatok az egyetemre? vagy ha pl már emeltszintű érettségi kell az egyetemre?)

Járhatok a mostani sulimba attól még hogy halasztok egy évet az egyetemen?

Mi a teendő halasztáskor?

Meg kell indokolni a halasztást?

A válaszokat előre is köszönöm szépen, remélem tudtok a segítségemre lenni, fontos lenne nekem.

ÜDV Mindenkinek!


2010. szept. 12. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Sulija válogatja, hogy lezárt félévek nélkül lehet-e halasztani. Van ahol igen, van ahol nem. Azt javaslom abban a suliban kérdezd meg, ahová szeretnél jelentkezni.


Ha passziváltatod magad, akkor már tuti, hogy bent vagy az egyetemen, akkor is ha, ha a következő évben magasabb lesz a ponthatár. Hiszen ugyan úgy be kell íratkozni, csak nem kezded el.

2010. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

persze! egy halom ember csinálja ezt. köztük közeli ismerőseim.

van egy csajszi, úgy végez 2 egyetemet, hogy egyik évben egyikből halaszt, másik évben másikból. így kb egyszerre diplomázik mindkettőből, és lesz 2 szakmája.


de az 5ödéves megoldásra is tudok példát. az a lényeg, hogy iratkozz be, és passziváltasd magad. semmilyen különösebb indok nem kell.

2010. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!