Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Rossz szakmát választottam

Figyelt kérdés
Sajnos rossz szakmát választottam. Vizsga előtt állok (május-június)- Felnőttképzés . És sajnos az elméleti része sehogy sem megy, a gyakorlattal nincs gond. Viszont mint írtam rájöttem ez nem az én szakmám. Viszont bántana ha otthagynám mert akkor ez azt jelenti hogy elpazaroltam két évet . De tudom , hogy az elmélet nem lesz meg elsőre maximum a gyakorlat . Az elmélet egyszerűen annyira sok és tömény , hogy semmi nem marad meg a fejemben és nem is annyira érzek késztetést rá , hogy magoljak. Ha otthagyom, azt bánom, ha nem , akkor meg azt . Annyi tudásom már most van, hogy ha akarom hobbi szinten magamnak tudok vele foglalkozni majd , de főállásban sem szeretnék ezzel foglalkozni . Mindezek tudatában te befejeznéd ha tudod hogy az elmélet nem lesz meg elsőre vagy hagynád az egészet ?

2022. márc. 3. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Befejezném. Nekem pl: volt gepszerelő ismerősöm aki hasonloan nem akart elmenni ebbe dolgozni mert a sok olajat, javítgatást nem érezte magáénak, de pár év után értèkesìtő lett amit szeret, ès ott pont kapóra jött neki, hogy ismeri a gépek működését. Legalább annyira, hogy egy laikus vevőnek elmondja. Sose tudhatod mikor kellhet a papír vagy a tudás.
2022. márc. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
96%
Fejezd be.
2022. márc. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem írtad meg, hogyha az elmélet elsőre nem lesz meg, mikor lehet újra megpróbálni. Ha lesz erre egy-két hónapod, akkor lehet, hogy kifújod magad és újra nekiveselkedhetsz.


Egyébként ha később munkát keresel, az önéletrajzodban mindenképp pozitívan fog mutatni, hogy elvégeztél egy felnőttképzést; még akkor is, ha egy teljesen más terület állására pályázol. Azt mutatja majd, hogy kész vagy a tanulásra, az önfejlesztésre.

2022. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Én így hagytam abba a főiskolát, már a szakdolgozatnál, és nagyon megbántam. Vizsgázz le mindenképp, ha eddig eljutottál!
2022. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp levizsgáznék. Ha amúgy (az elmélettől eltekintve) szeretem a szakmám és szívesen dolgoznék benne butaság lenne a végén abba hagyni.
2022. márc. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényleg megy a gyakorlat, és csak kicsit is összeszeded magad, és tanulsz a vizsgára, át fognak engedni.

Én tanítottam felnőttképzésben, és ha valakin látták a vizsgáztatók a jó szándékot, az akaratot, meg hogy foglalkozott vele, és a gyakorlat ment neki, átengedték az elméleten.

Szóval a maradék időben tanulj minél többet, hogy minden témakörhöz/tételhez hozzá tudj legalább valamennyit szólni. Ne úgy menj oda, hogy úgysem fog elsőre sikerülni.

Ha meg nem sikerül elsőre, majd sikerül másodikra. Most már ne dobd el a két évedet, jobban fogod érezni magad, ha levizsgázol.

2022. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Tanulj. Fejezd be, Legyen meg a 2-es. A többi kutyát nem érdekli.
2022. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éved ráment, fejezd be! Sosem tudni, hová lesz jó a papír. Mérnök haveromat kirúgták a Covid miatt, áldás volt neki a seregnél letett teherautós jogsi.
2022. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!