Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyéni tanrend és a magánta...

Az egyéni tanrend és a magántanulás között mi a különbség? Vagy a kettő ugyanaz?

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A magántanulói státusz az alap- és középfokú oktatásban létezik, általában akkor, amikor valaki egészségügyi vagy családi okból tartósan nem tud bejárni az órákra. A tárgyakat vizsgákkal teljesíti.


Az egyéni tanrend ezzel szemben a felsőoktatásban létezik a nappali tagozaton, és sokféle okból engedélyezhetik: tartós betegség, anyagi gondok, családi okok, élsportolói státusz. Lényege, hogy a kötelező óralátogatások alól felmentést kap az illető. Vannak azonban oktatók, akik az egyéni tanrendes hallgatóknál is ragaszkodnak az évközi zárthelyik megírásához, illetve bizonyos gyakorlati feladatok elvégzéséhez.

2022. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A magántanuló státusz megszűnt, egyéni tanrendes a diák. Engedélyeztetni kell.
2022. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Elnézést, most utánanéztem, s valóban a jelenlegi törvényi szabályozás 2021 óta már "egyéni munkarendnek" nevezi, ami régebben magántanulói státusz volt. De a lényegen nem változtat: az "egyéni munkarend" a közoktatásban, az "egyéni tanrend" a felsőoktatásban használatos, s ez utóbbit sokkal könnyebben megadják. Ez utóbbihoz elég például, ha valaki anyagi nehézségekre hivatkozik.
2022. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én beszéltem erről az Ombudsmannal, és azt mondta, hogy a törvény nem szabályozza a számonkérés gyakoriságát, módját.

Mivel egy 10 éves gyereknek szerintem elég durva év végén levizsgázni 12 tantárgyból az éves anyagból. Azt mondta, hogy megbeszélés kérdése, azt is lehet, hogy behívják a témazárókra.

Egyébként hivatalosan nagyon nehezen adják meg, nagyon macerás. 10 órát kéne adnia az iskolának, de ez sincs szabályozva, hogy milyen tárgyakból. A lányom osztályában volt egy ilyen kislány, és majdnem végig a biosz-földrajz szakos tanár volt vele, mert neki volt szabad kapacitása. A matekot meg kémiát meg megtanulja, ahogy akarja?

Hacsak nincs otthon tanár, aki foglalkozik vele, nem nagyon szokták megengedni, csak akkor ha nincs speciális iskola a környéken.

Ha mégis megengedik, akkor a szülőnek kell nagyon a sarkára állni, hogy milyen módon vizsgáztassák a gyereket és milyen magánórákat adnak neki. Én hallottam olyat is, hogy év végén vizsgázott a gyerek, és még a témaköröket sem adták meg neki, ott van a tankönyv, aztán helló. Ha a kettes a cél, akkor rendben, azt biztos könnyen megadják, de később a továbbtanuláshoz már ez nem elég.

2022. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!