Anglisztika szak levelezőn? ELTE-BDPK, PPKE-BTK, KJE
Érdekelne engem az anglisztika szak, mert szeretnék a jövőben angol tanítással foglalkozni, elsősorban magánórák keretében esetleg szerződéses viszonnyal nyelviskolákban. Egyelőre másodállásként képzelném el, ezt meg a fordítást is, hogy ez egy jó lehetőség lenne.
Kérdésem, hogy a felsorolt egyetemek anglisztika képzéséről mit gondoltok?
Feltűnhet, hogy a legnépszerűbbet az ELTE-BTK-t nem írtam oda. Ennek az az oka, hogy ők csak nappali képzést nyújtanak a nyelvész szakok terén.
Van különbség bármiben az ELTE-BTK anglisztika és az ELTE-BDPK anglisztika szakja között?
Miután elvégezted majd hallgathatod egész nap az ilyen es hasonló tartalmu mondatokat
Egy sajtburger menü nagy kólával rendel elvitelre
Kedves második válaszoló.
IT területen dolgozom egy biztosítónál, illetve dolgoztam más irodai munkakörökben is.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van más terület is, kicsit reálosabb amit végzek, mint munka, de érdekelnek a nyelvek és kultúrák, különösen az angol erre a nyelvész bölcsész szakok teljesen jók.
Bölcsész szakra, aki csak erre megy igazából azt kell meggondolnia, mit akar ezzel kezdeni, milyen lehetőségei vannak akár itthon akár külföldön. Szerintem a céltudatos bölcsészeknek nincs a szokásosnál nagyobb gondjuk az elhelyezkedéssel. ...Hát aki csak a papírért megy bölcsésznek, az lehet tényleg csak sajtburgereket fog osztani. :/
Elsőnek:
Ohh ezt nem láttam. Én Budapesten lakom egyébként, de akkor megnézem megint, de úgy emlékszem az órák Budapesten vannak.
Ha nyelvtanár akarsz lenni, akkor az anglisztika alapképzés elvégzése után az egy éves angol nyelvoktató mesterképzést is célszerű elvégezned.
Egyébként abban sok igazság van, hogy a nyelvi bölcsész szakokon végzettek közül azoknak, akik nem nyelvtanári vagy nyelvoktatói pályára készülnek, más végzettség hiányában kimondottan nehéz szakmán belül elhelyezkedni. Szerintem legalább háromszor annyi nyelvi bölcsészt bocsátanak ki az ország egyetemei, mint amennyire a munkaerőpiacnak szüksége van. Ennek egyenes matematikai következménye, hogy sok nyelvi bölcsész végül olyan álláshelyet talál csak, amelyhez egy érettségi is elég volna. S ez nemcsak itthoni, hanem külföldi állásokra is igaz. Angliában például még egy brit egyetemen szerzett anglisztika diplomával sem lehet semmit kezdeni (a tanárképzésbe való belépést leszámítva). Gyakorlatilag olyan, mintha egyáltalán nem lenne diplomád. Ezt saját, odakint szerzett tapasztalataimból mondom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!