Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy középiskola meddig számít...

Egy középiskola meddig számít jónak?

Figyelt kérdés
A legjobbiskola weboldalán a középiskola rangsorban egy 180.helyezés körüli gimnázium jónak számít?

2022. febr. 13. 21:48
 1/6 Anonimusz7 válasza:
79%
Attól függ, ha mondjuk van valamilyen kapcsoltata a családodnak, barátodnak a gimivel kapcsolatban ahova mennél, és pozitív véleményeket hallasz róla akkor persze, de szerintem az a legjobb ha kipróbálod a gimnáziumot (egyhetes próbahét), persze csak akkor ha erre lehetőség adódik, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lenne, rengeteg gimnázium van még amik közül válogathatsz, de ha neked ez tetszik legjobban akkor már csak a te döntésed. Szerintem vállad el!
2022. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem számít
2022. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A legjobbiskola oldalon ugyanabban a rangsorban szerepelnek a nyolc-, hat- és négy évfolyamos képzések. Tehát ha egy gimnáziumban 6 és 4 évfolyamos képzés is indul, akkor az a gimnázium két sorszámmal szerepel ebben rangsorban, ami eléggé megemeli a rangsorszámokat... Tehát itt a 180. helyezés egy 100 körüli helyezésnek felelne meg, ha minden középiskola csak egy rangsorszámmal szerepelne. Szóval egy jó középerős kategória, de ez a rangsor 2020 óta nem frissült...
2022. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Rengeteg rangsor létezik így a legjobb iskolák rangsora nagyon változékony a különböző szempontrendszerek miatt. Ráadásul egy TOP 10-es gimnáziumban is vannak jó meg rossz osztályok és ugyanez igaz a tanárokra meg a diákokra is.


Inkább az iskola (emelet szintű és középszintű) érettségi eredményire keress rá.


A kérdésed kábé olyan mint ha azt kérdezted volna, hogy egy 5 millió s autó jónak számít?

2022. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Akkor számít jónak egy gimnázium, ha jól érzed magadat benne. Két gyerekem az ország dobogós helyezésű (hol #1, hol #2) gimnáziumában tanult, egy gyerek egy top 10-ben, egy gyerek meg.... 50-100 közötti helyezésűben. Ez utóbbi gimnázium egy nagyon jó gimi, imádják a gyerekek, nagyon jól érzik magukat benne, jó a hangulat, nincsenek különösebben rossz tanárok (a top gimikben voltak...), az osztályfőnök remek, és az egész nagyon jól illik a gyerekhez. Nagyon jó választás volt.


Szóval a kérdésedre válaszolva: a 180. helyen álló gimnázium nem számít erős gimnáziumnak, de ha szereted, jól érzed magad benne, akkor jó gimi.

2022. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 5-öshöz. Az erős gimnáziumokban általában nagyon magasak a követelmények, és a gyerekek szoronganak. Kinek kell az? Persze tudom, hogy divat, mert az emberek azt hiszik, hogyha nem erős gimibe jár a gyerek, akkor esélye sincs továbbtanulni. Ami valójában hülyeség.

11.12. év végi jegyeket viszed, meg 2 érettségi eredményt.

11.-12.-ben általában van fakultáció, ahol az emelt szintű érettségire készítenek fel, abból kell ráhajtani, de felesleges az összes tantárgyból, ideje sincs rá a gyereknek.

És elitgimikben is szoktak nyelvtanárhoz járni a diákok, mert hiába a heti 5 nyelvóra, ha 15-20-an vannak egy csoportban, a szóbelire úgy nem lehet készülni. Az én sulimban mindenki járt különtanárhoz, aki letette a nyelvvizsgát.

Lehet, hogy egy gyengébb gimiben 5 valaki matekból és 3-as lesz az érettségije. Viszi az ötös év végi jegyét, és nem viszi a 3-as érettségit, mégis jól járt. Én erős gimibe jártam, végig 3 voltam matekból, az érettségim meg majdnem hibátlan lett. Jól fel lettünk készítve az érettségire, és? Az év végi jegyet vittem, az meg szívás volt. A lelki sebekről nem is beszélve, amit 4 év alatt szereztem.

2022. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!