Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent Margitr Gimnáziumról...

Szent Margitr Gimnáziumról vélemények?

Figyelt kérdés
Fontos!

2022. febr. 3. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Néhány szóbeli vizsgatapasztalat: [link]
2022. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes itt a gyakorin is rákeresni pl: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
2022. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Tudom, hogy ezzel a válasszal nyilván elkéstem, de akik a közeljövőben érdeklődnének az SZMG-ről, és csak görgetnek a kérdések között, annak ez jó lehet.

Szóval,.

Az SZMG-be járok, és eddig csak jó véleményem van. A tanárok többnyire jók, persze ez attól is függ, hogy te melyik tanárokat kapod, de akik engem tanítanak, azok nagyon jók.

Az osztályközösség zsákbamacska, de ez gondolom mindenhol így van, egyébként az osztályok amiket én ismerek, mind nagyon jók.


Az oktatás színvonala szerintem teljesen jó, az, hogy kb 100. helyen van az országos listán, az nem azt jelenti, hogy nem színvonalas az oktatás, hanem azt, hogy versenyeken nem vesz részt a suli.


Az iskola vallásossága pont tökéletes, az évben néhány osztálymise van, és 1,2 lelki nap, heti 2 hittanóra, és tanítás előtti, és utani ima. Hogyha te magad nem vagy vallásos, akkor szerintem ne gyere ide, mert csak nyűgnek fogod megélni a miséket, de ez csak az én véleményem.


A menza nagyon jó, 3 menüből lehet választani, van vegetáriánus kaja is, szóval minden ami csak kell



Összességében ajánlom a sulit nagyon jó

2022. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Heló mindenkinek, aki érdeklődik az iskola iránt itt gyakorin :)


Sajnos nekem negatív véleményem van róla, de ez valójában (mint minden suliban) nagyban múlik a totólottón hogy milyen osztályt, tanárokat húz neked a sors.

Az oktatás olyan középszerű, mármint egyáltalán nem gyenge, de nem is nyomatnak minket mint a versenylovakat, szóval az jó. Legalábbis ha a megfelelő tanárokat kapod. Szóval, amennyiben nem vagy jó matematika-fizikaból és nem tervezed elkövetkezendő éveidet a Kömal versenyhonlapján tölteni, szabadidődben pedig azt hallgatni, hogy ha nem teszed lőttek a jövődnek, messze kerüld el a sulit. Persze van másik matektanár is, de ha egyszer megkapod a "versenyazélet" tanárt, akkor fájni fog ez a pár év.

A biosz-kémiát jól tanítják, kedves a tanárnő, mindig van javítási lehetőség, stb, rendesen halad az anyaggal.


Mindegy is, igazából ez a tanáros/oktatásos rész teljes mértékben azon múlik, mit dob a sors.


A közösség viszont egy Istencsapás. Legalábbis számomra, de ez is nyilván szerencse kérdése. Azonban tömve van a suli az álkeresztény seggfejekkel, és hiába bazinagy az a hely, sehogy se lehet elkerülni őket. A suli boldogan hirdeti magát, mint "mi aztán nagy hangsúlyt fektetünk diákjaink lelkére" szenthelyet, de ez sajnos nem valósul meg, és hát miután ekkora a létszám, lehetetlen is hogy megvalósuljon.

Persze van iskolapszichológus, meg egy jófej atya, aki beszélget a diákokkal, de hát... Nem sok embert izgat hogy ki hogy érzi vagy nem érzi magát.


A vallásos részről annyit, hogy messze nincs rajta akkora hangsúly. Nagyon ritkán van évfolyammise, vagy osztálymise, általában a suli kápolnájában, néhány mise pedig a Szent Imre Templomban, valamint tanítás előtt és tanítás után le kell darálni egy-egy imát, de ez a hittanórát meg néhány lelkiismeretesebb tanár óráját leszámítva teljesen el van hanyagolva, a legtöbben meg sem tartják. Valamint heti két hittanóra van, számonkérésekkel, tehát az nem olyan "pihenődolog" mint a legtöbb általánosban, de ezt viszont dícsérni tudom, a nővér aki tartja nagyon rendes.


Nyelvekről, na az is totólottó.


Heti 3 tesi van, abból 1 úszás (kivéve most), gondolom mindenki látta az észrevehetetlenül nagy tornacsarnokot a suli mellett, na néha ott van a tesi, de általában kint vagy a benti csarnokban, vaaagy a számos random eldugott tesiterem egyikében, higgyétek el van elég. Hogyha nem nyújtasz be egy igazolást, miszerint iskolán kívül is heti kétszer sportolsz, akkor be kell menned heti két plusztesire, ami általában nulladik órákban van megtartva, szóval az nem egy szerencsés dolog. De gondolom ez máshol is így van, ezt most tényleg nem tudom.


Az ebéd klassz, 3 menüből lehet válogatni, abból 1 vega, és 15:15-től ingyen repetát is adnak, általában ilyenkor helyben lehet választani, egyébként online előre, nagyon meg van szervezve a dolog, ilyen online mindenféle, úgy is eszel h le kell csippenteni a diákodat, ezt pár konyhás nagyon komolyan veszi, amint elveszíted a diákodat vagy ilyesmi nagyon nagyon maximum megdobnak egy levessel, de azt is csak a jószívűen egyének teszik meg. De egyébként jól el van készítve az étel, sorbanállás szokott lenni, de egy kis logikázással van idő enni.


A mosdók tiszták, én eddig egyetlenegyszer tapasztaltam papírhiányt, szappan mindig van, még ilyen húzogatós (bocsánat nem jut eszembe a neve) csap is, és kézszárító szerkentyű, szóval nagyon ki van maxolva a dolog. Amúgy ha már itt tartunk vannak pingpongasztalok és csocsóscuccok mindenfele, tehát akinek ez számít annak nem kell félnie.


Tehát, van akinek tetszik, van akinek nem, szerencse és személyiség kérdése a dolog. Mindenesetre minden felvételizőnek sok sikert, bármikor is olvassa ezt! :)

2023. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom hetedikes a Margitban. Nagyon jól érzi magát. A követelmény főleg a természettudományos tárgyakból, matekból és töriböl elég magas, de minden tantárgyat komolyan vesznek, a művészeti tárgyakat is.

Az osztályközösség szuper.

A tanárokról csak jót tudok mondani. Mondjuk lehet, hogy nekünk általánosban nem volt szerencsénk, de itt egyik tanár se idegbeteg gyerekgyűlölő. Nem pocskondiázzák és nem félemlítik meg a gyerekeket, nem kivételeznek a "döngicsélő" fajta gyerekekkel, nem szúrják le a szülőket. Tanácsot adnak, segítenek, élményszerűen tanítanak, korrektek és van humoruk. Kommunikálnak a szülőkkel, ami már egy jó pont.

Sok a különprogram, színház, kirándulás, szabadulószoba, bowling, még külföldre is utaznak mindjárt hetedikben.

Állítólag aki kifogja az igazgatót matektanárnak, az megszívta.

A suli felszereltségén látszik, hogy nem állami.

Nekünk a lehető legjobb döntés volt.

2023. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!