Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha két órám ütközik az egyetem...

Ha két órám ütközik az egyetemen, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tárgyfelvételnél óraütközésem lett, mind a kettő gyakorlat, tehát a részvétel kötelező. Szerettem volna átkerülni egy másik csoportba, írtam annak a gyakorlatvezetőnek, hogy óraütközésem van, és hogy az ő gyakorlata lenne a tökéletes, viszont a létszám megtelt, lehet-e bővíteni egy fővel? Válasz: nem, oda jelentkezzek, ahol még van hely, a tanszék nem bővít…

Ilyenkor mit tudok csinálni?


Leadni a másik órát sem tudom, amivel ütközik. 2-2 hiányzás a megengedett, így az sem jó, hogy egyik héten erre, a másik héten meg arra járok be. Mind a kettőre épül a következő félévben más, csúsztatni sem bírom egy évvel egyiket sem.

Legszívesebben megkérdezném tőle, hogy ő mit javasol, hogy oldjam meg, mert az eddigi tudásom ebben nem segít, klónozni még nem tanultam meg magam.

Online oktatás esetén még csak-csak lehetne, hogy táblagépen bejelentkezek az egyik órára, számítógépen a másikra, de szerintem a gyakorlatok, szemináriumok ismét jelenlétiként mennek végig, szóval ebben nem bízom.



#egyetem #miért mentem egyetemre egyáltalán?
2022. febr. 2. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bővítenek, akkor az egyik gyakorlatot le kell, hogy add. Esetleg cserélni másik diáktárssal?
2022. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Dehát akkor csúszni fogok.

Cserélni szerintem senki nem fog. Kb. úgy képzeljétek el ezt, hogy a tanárnő, akinél még van hely, a Harry Potterből Umbridge, a másik meg McGalagony (bocsi a gyerekes példáért, de így a legérthetőbb, legrövidebb). Szóval senki nem fog szerintem még pénzért se lemondani a beszélgetős, ppt nézegetős óráról, ahol ha a 12 alkalomból 10-en ott vagy, megajánlott jegyet kapsz. Miközben a másik tanárnő nehezebb zh-t rak össze, mint egy kollokviumvizsga.

2022. febr. 2. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld, hátha valaki leadja. Azért írnék a TO-nak is, meg a tanszéki ügyintézőnek is,hátha sikerül.

Nem nagyon szoktak bővíteni, de hivatkozz a csúszásra.

2022. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Írj a TO-nak, és hangsúlyozd ki, hogy enélkül csúszni fogsz. De írhatsz még egyszer az órát tartó tanárnak is, akinek szintén emeld ki ezt. Esetleg ajánld fel mindkét lehetséges tanárnak, hogy bejársz arra az órára, amire tudsz, de hivatalosan a másikat veszed fel és felkészülsz annak az anyagából (elég kicsi az esélye, hogy ebbe belemennek, de már láttam ilyenre példát). Illetve bajod nem lesz belőle, ha megkérdezed a többieket a cseréről, hátha másnak mégis jobb a másik időpont.
2022. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A TO. elküldött, mondván, hogy a létszámprobléma nem az ő gondjuk, beszéljek a tanszékkel. Beszéltem az ottani ügyintézővel is, ő azt mondta, hogy nem módosíthat létszámot, csak ha az óraadó és a tanszékvezető is beleegyezik.
2022. febr. 2. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az adott tanárral próbálj személyesen beszélni, hátha sikerül megbeszélned vele.

Ha nem, akkor már tényleg nincs mit tenni.

2022. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Tanulámnyi eladó.. van olyan. Ő látja az óra ütközést és azt, hogy nem tudod máshova rakni.

Kötelesek ezt megoldani, ha elsőre veszed fel mind a két tárgyad.

Indokban írni kell, hogy ütközésed van, amit nem tudsz sehogy sem megoldani, nem áll szándékodban emiatt csúszni. Egyéni tanrendet is szoktak nálunk kérni, ami abban nyilvánul meg, hogy 2 hetente jársz be órára.

Mindenképp írj mindenhova. A végére meg biggyesztd oda, hogy "amennyiben érdemben Ön nem tud segíteni, kérem irányítson el ahhoz, aki igen"

2022. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előadó, csak kijavított.
2022. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kurzus ovitest sem tudsz leadni? Lehet hogy nem bovitenek, de egy probat meger, szerintem add le mindkettore.
2022. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!