Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Autoimmun betegségre nem jár...

Autoimmun betegségre nem jár plusz pont a továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy külön kiírták, hogy autoimmun betegségre nem jár többletpont, mint pl.: lisztérzékenység, de ha nekem egy jóval ritkább és "súlyosabb" autoimmun betegségem van, amiért édesanyám otthongondozási díjban részesül azért sem jár? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 30. 12:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szellemes itt mindenki, de csupán azért kérdezem pont amit itt más is írt, hogy dadogásra, pöszeségre adnak plusz pontot, arra ha valaki autoimmun beteg, ami igen hátráltathat tanulásban, mert folyton beteg vagy, extrém fáradékonyság stb.
2022. febr. 5. 11:54
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Én primer immunhiányos vagyok secunder autoimmun problémákkal.

Gimiben mindent is elkaptam( köszöntem szépen , hogy az osztálytársaim bejöttek betegen), sokszor nem voltam a toppon. Ehhez képest már túl vagyok az egyetem felén. ( nehéz szak)Ne haragudj kérdező , de hogy akarsz így egyetemre menni? Ha már a gimiben nem tudsz teljesíteni , akkor nem neked való az egyetem. Itt senkit sem fog érdekelni a problémád, a munkahelyeden sem.

Tanulási nehézség más , mint egy autoimmun betegség .

2022. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

folytatás (véletlen elküldtem befejezetlenül):

"arra, ha valaki autoimmun beteg, ami igen hátráltathat tanulásban, mert folyton beteg vagy, extrém fáradékonyság stb."-arra nem jár.


Tehát, lehet itt szellemeskedni, hogy benőtt lábköröm, de ha majd netalántán kialakul nálad is egy komoly autoimmun betegség, akkor majd megtudod miben hátráltat és miben nem.

Továbbá, ha sporteredményre, pöszeségre, dadogásra, hiperaktivitásra jár,

+ ha egyik szülődnek csak 8 általánosa van meg, akkor nem hiszem, hogy olyan érthetetlen okból kérdeztem rá.

Annak is jár, akit nevelőszülők nevelnek vagy félárva, ami nem tudom, hogy mivel rosszabb annál, akit egyik szülője elhagyott, mint pl.: engem.

Valóban tarthatjuk igazságtalanságnak, hogy ilyenekért jár plusz pont, hogy "hogy jön ez a tanuláshoz?", de azért kárörvendeni ("szerencsére nem jár") , gúnyolódni nem kell, mert ha az én és betegtársaim helyében lennél, vagy családodban lenne ilyen beteg, akkor mindjárt nem lennél ilyen empátia nélküli.

2022. febr. 5. 12:25
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Milyen beteg vagy?
2022. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es kommentelő!


Nekem is hasonló problémáim is vannak, mint neked. Azt nem tudom honnan vetted, hogy nem tudok teljesíteni a gimiben, nagyon is jól teljesítek, csak nekem esetleg nehezebb, mint az egészséges társaimnak. Nem is kértem, hogy az egyetemen vagy munkahelyen érdekeljen valakit a betegségem, csupán feltettem egy szerintem ártatlan kérdést, mivel nem találtam róla pontos információt és ha jár plusz pont, akkor nem akarom elszalasztani, de úgy látom ez sok embert nagyon frusztrál, ami elég elszomorító.

2022. febr. 5. 12:41
 16/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem frusztráltak kérdező. Nem kell ezen lovagolni, hogy a másik miért kap plusz pontot . Nekem van hiperaktív ismerősöm. Sokkal nehezebben megy neki a tanulás , hiszen nem tud koncentrálni. Én jól tudok tanulni , hiszen nincsenek problémáim az odafigyeléssel, stb.
2022. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, mindenki csak arról a betegségről tud véleményt mondani, amit tapasztalatból ismer, pl.: ami van az ismeretségi körében. Ezért érthetetlen miért ítélkeznek arról, amit nem ismernek. Én csupán védekeztem, azzal, hogy kifejtettem gondolatmenetemet (miért jár és miért nem), ami arra késztetett, hogy feltegyek egy ártatlan kérdést. És szerintem nem álltak normálisan a kérdéshez, igenis frusztráltak az emberek.
2022. febr. 5. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!