Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi átsorolásnál félévent...

Egyetemi átsorolásnál félévente kell 18 kredit vagy évente 36?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az előző félévben teljesítettem 30 kreditet és az átlagom is eléri amit az egyetemi karunk meghatározott.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a következő tavaszi félévben nem veszek fel minden tárgyat, és csak 9 kreditet teljesítek így átsorolnak? Ha mellette az átlag megvan, és ez így összesen több mint a minimális 36 kredit.

Arra nincs külön kikötés, hogy félévente kell legalább 18 kreditet teljesíteni?


Több oldalon is néztem, és én úgy értelmezem, hogy csak két aktív félév alatt kell a 36-ot elérni, a megoszlása mindegy. De szaktársaim szerint minden félévben elkell elérni a 18-at.


Valaki esetleg tudna segíteni, hogy így jó lesz-e?



2022. jan. 29. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A két utolsó aktív félévben el kell érni 36 kreditet. De az egyetem szabályzatában viszont meg kell nézni, hogy nem írnak-e elő egy minimum kreditszámot egy félévre.

Melyik egyetem és kar ez?

2022. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában két félév alatt kell 36 kredit, mindegy, hogy milyen bontásban.
2022. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!