Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes környezetmérnöki...

Érdemes környezetmérnöki szakra menni? Mennyi fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Volt egy párom, ez volt az álma. Utána au pair volt meg hisztis nyugdíjasokat pesztrál vagy 10 éve.
2022. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak írd be a keresőbe. Lesz minden kérdésnél 10 ember, aki azt mondja nem (mert hogy ők nem helyezkedtek el) meg 2-3 ember, aki szerint meg ellehet (mert nekik is sikerült).


A szituáció az, hogy összességében nem egy rossz szak, van létjogosultsága, de vidéken baromi nehéz vele elhelyezkedni. Az utóbbi 1-2 évben nővekvő tendenciát mutatnak a számlálók, álláskeresési portálon is viszonylag sok környezetvédelmist keresnek. Tény, kell az angol közép-, felsőfok hozzá és hogy ne csak az egy hónapos kötelező szakmai gyakot tudd le hozzá, hanem legalább az utolsó 1-2 évben dolgozz is mellette szakmában.

Így jelentősen megnőnek az esélyeid. Ha Pesten laksz, 90%, hogy eltudsz helyezkedni valahol, ha más nem, a gyakorlati helyeden.


Én kb 2 éve küldözgetem az önéletrajzom vidéken, de nyitott pozíciót most láttam nemrégiben elsőnek 2 év alatt, amihez előny a diplomám. Sőt, kettőt is. Az egyik közalkalmazotti bérért lett volna, havi 140 k. Azt nem vállaltam, csak a benzinköltség havi 50 ezer lett volna belőle.

A másikra meg nem vettek fel.

Így jövő februárban kezdem a mestert, mert az idei jelentkezéről lecsúsztam. :) Nem adtam még fel.


Amiért bízok benne:

A szakunk 50%-a speciel szakmában helyezkedett el (tény, Pesten laknak), 30%-a továbbment Msc-re, 20% pedig nem tudott vele elhelyezkedni.

A legutóbbi Msc-s ismerőseim közül spec mindenki szakmában dolgozott, mint gyakornok, sokukat át is vették egyetem után.


Fizetés. Pesten és vidéken is már elvárható a nettó 250 kezdőbér diplomás munkakörben (plusz egyéb juttatások), aminél általában csak több és ez növekszik az évek során. Sok idősebb szakmabeli ismerősöm 350 nettó felett visz haza.

Nyilván ez nem egy IT-s szak, ahol nettó 350-el kezdesz (vagy többel, sajnos).


A legutóbbi Msc-s ismerőseim közül spec mindenki szakmában dolgozott, mint gyakornok, sokukat át is vették egyetem után.

2022. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2

Hupsz, egy mondat 2x volt.

2022. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi
2022. jan. 27. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Elhelyezkedni előbb utóbb el lehet szinte mindennel ha úgy áll hozzá az ember, de azt sem mindegy, hogy mennyiért ugye.


-Itt a felvi fizetési statisztikája:


[link]


Egy közel 10 éve dolgozó környezetmérnök átlagos fizetése 260 ezer Ft. Ennyi idő után ez elég kevés.

2022. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5


Az inkább 280.

És ez csak Bsc. És átlag fizetés. Nyilván van aki kuli munkázik havi 140-ért, azt is ide számítják. De valaki meg 400-at keres vele.

Msc-vel a 8 éve végzettek átlag fizetése nettó 330. Ami megint csak átlag. Ha elment vele valaki bohóckodni laborba, ahova csak szakközép az elvárt, és fizetnek 150 ezret, az nyilván nagyon lehúzza. Ugyanakkor az átlag nettó 330 lehet nettó 500 is.


Mint láthatod a leggyakrabban betöltött munakköröket, tele van oktatóval, ügyintézővel és "egyéb" kategóriával. Nekik nagy átlagban 200-at sem éri el a fizujuk. Főleg ha közszolgák. Ez is lehúzza a statisztikát. Én is dolgozhattam volna kormányhivatalnál, 140 ezerért. Nem vállaltam. Valaki igen.


Megyeszékhelyen már 220 nettót fizetnek egy eladónak is. :)


De mint mondtam, egy átlag másik diplomával sem várható sokkal magasabb ÁTLAG fizetés.

Nyilván a mérnökök, IT-sek nagy része simán legombolja ezt az összeget akár még részmunkaidőben is, de nem mindenkiből lehet mérnök.

Vidéken még a gazdasági szakosok is max 200 nettóval indítanak és nagyon örülnek neki.

2022. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: mondjuk nekem van olyan mérnök ismerősöm aki kevésbé piacképes teruleten lett mèrnök. Ő nem két éves mscre ment tovább, hanem választott egy keresettebb mérnök bsct, matekokat meg amit lehet elfogadtatott és befejezte gyenge 3 èv alatt. Plusz egy év simán megèri egy keresetebb bsc-ért.
2022. jan. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Igen, ha pályát akar módosítani. Én nem akarok. ;)

2022. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mérnökök között elég gyatra fizetés szempontjából.
2022. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!