Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Volt már olyan,...

Egyetemisták! Volt már olyan, hogy 1 napotok volt megtanulni vizsgára az egész féléves anyagot, és mégis jól sikerült a vizsga? Hogyan? Amúgy nem magamról beszélek, nekem 2 napom van még XD.

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Minden vizsgám IS ilyen.
2022. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Volt, de az egy vicc tárgy volt, még jegyzetem sem volt hozzá előző nap, úgy kellett a koleszban egy fénymásolás idejére elkérnem.
2022. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Volt ilyen, a magánjog. Annyi szerencsém volt, hogy a 300 oldalas könyv vázlatát megkaptam valakitől 80 oldalban. Egy nap alatt bevágtam, és ötöst is kaptam belőle. De a jegyzet nélkül nem tudom, talán ha kettest kapok.
2022. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neken jog alapjai a tantárgyam. Nem lesz vészes, mert 12 ppt-ben ki van vázlatolva minden. 2022-ben azért jó egyetemistának lenni, mert még olvasni sem szükséges, mindenből van powerpointos vázlat Moodleban.
2022. jan. 25. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Van hogy hülye időben hirdetik meg a vizsgákat, és 1-2 napom van csak kettő között (neadjisten 1 napra 2 vizsga jut, ilyen is volt már...), de akkor is úgy szoktam gazdálkozni az időmmel a vizsgaidőszakban, hogy ne az adott vizsga előtti nap legyen már az első alkalom mikor találkozom az anyaggal. Sok mindent be lehet magolni egy nap alatt, de ha valaki ennyire a minimumra hajt, az nem tudom mit keres egyetemen. Ilyesmit nem is lehet minden tárggyal eljátszani, ott kapnék agyvérzést.
2022. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Igen.


Úgy, hogy a jegyzetet, amiből készültem, én írtam, tehát a szó szoros értelmében nem tanultam semmit, de képben voltam végig.


Meg volt, hogy felsőbbévesektől megkaptuk a vizsgakérdéseket és volt olyan mákunk, hogy azóta sem változott.


Még esetleg szóbelin van esély rá teljesen ismeretlen anyag esetén, ha pont azt a kevés tételt tanuld meg, amiből húzol.



Néha elképedek, hogy ennyi ember küzd időmenedzsmenttel...

2022. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen többször is, mert nálunk gyakori az elővizsga, tehát még szorgalmi időszak van, de 1-1 tárgyból már vizsgázunk az óra időpontjában. Mivel szorgalmiban nem nagyon tudok tanulni óráról órára, ezért ha egyik héten heti 4 nap egyetem, másikon meg 4 nap egyetem ÉS ezen 3 elővizsga, akkor bizony a kettő közötti 3 napon készülök fel a 3 vizsgára. Nyilván ha nem egy napon vannak, akkor megpróbálok még esténként készülni hétközben.

Annyi előnyöm van, hogy minden órára bejárok, így a saját magam által írt jegyzetet kell megtanulnom, nem idegen az anyag.

2022. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, bejártam az összes gyakra és előadásra, egész jól átjött az anyag, az 1 napi készülés az kvázi ismétlés volt.
2022. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!