Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri kevesebb tárgyat...

Megéri kevesebb tárgyat felvenni + passziváltatni?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy ebben a félévben nem lesz meg az összes vizsgám. 1 biztos, de lehet, hogy még több se fog sikerülni. Ezek nélkül is rengeteg dolog összegyűlt a következő félévre, és most még a bukott tárgy(ak) is hozzájön(nek). Testileg és lelkileg pedig nagyon elfáradtam. Még friss, lelkes állapotomban se valószínű, hogy meg tudnám csinálni, nemhogy így.

Arra gondoltam, hogy a tavaszi, ami az utolsó félévem lenne, 2 tavaszra elosztom és az őszt passziváltatom köztük. Most tavasszal megcsinálom a bukott tárgya(i)mat, pár könnyebb tárgyat, egy nehezet és pár szabvált (kb. 15 kredit, kb. 5 tárgy). Következő tavasszal pedig a maradék 3 nehéz tárgyat, plusz, ha a kredit miatt kellene akkor megint felveszek 1-2 szabvált (kb. 20 kredit).

Olyan hülye érzés, hogy azért, hogy ne vegyek fel most 3 kötelező tárgyat helyette, szabadon választott tárgyakat nézegetek, hogy kijöjjön a kredit. Kevesebb kreditért több tárgyat veszek fel. De közben tudom, hogy töredék annyi feladat van velük, az óraszám is vagy negyed annyi összességében, a kötelezőkre való felkészülés, most nem menne.

Ott van a gondolat, hogy mi van, ha hülye döntést hozok. A legnagyobb félelmem, hogy a kevés kredit miatt, ha valami nem sikerül, nem lesz elég kreditem. Próbálok legalább annyival több kreditet felvenni, hogyha mondjuk a nehéz tárgy nem sikerülne most tavasszal, akkor ne tegyenek át fizetősre. De közben, meg nem tudom, hogy jó-e, hogy ennyi faktot felveszek, nem csak az időmet fogják elvenni.


Aki passzivált és/vagy a szétosztotta a tárgyait megbánta vagy ez volt a jó döntés?


2022. jan. 23. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi értelme van passzíváltatni? Nem hirdetik meg ősszel azokat a bizonyos tárgyakat?
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most tavasszal megcsinálsz bizonyos tárgyakat, ezt értem, de miért akarsz ősszel passziváltatni? Kipihened magad nyáron, ősszel meg megcsinálod a maradék tárgyaidat, és meg is van a diploma.
2022. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ősszel nincsenek azok a tárgyak.
2022. jan. 23. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés?
2022. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az én egyetememen katonás rend van a tantárgyakkal kapcsolatban, kb. mint annó az iskolában. Előre kiadják az órarendet, amin nem nagyon lehet variálni. Tehát nincsenenek harcok a kötelező órák miatt, mert akkor mérsz gyakorlatra, órára, amikor be vagy osztva.

Ugyanígy csak az adott félévben (ősziben vagy tavasziban) van meghirdetve a tárgy. A másik félévben csak vizsgakurzus van (ha hirdetnek).

2022. jan. 23. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
De most is az őszi szemeszter vizsgaidőszakja zajlik még, ha ebben a félévben nem sikerül valamilyen tárgyad, az 1 év múlva biztosan meg lesz hirdetve, szóval ezt nem egészen értem. Ha csúszó tárgyakról van szó, akkor meg tiszta sor hogy nem tudsz mást csinálni.
2022. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közben látom írtad 5-öst. Akkor tehát nincs igazából választásod. Mi a kérdés akkor?
2022. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Lehet ez csak a mi egyetemünkön van így, de nem tudok felvenni csak 1-2 tárgyat egy félévben. 2 félev alatt meg kell lennie 36 kreditnek, vagy átraknak fizetősre. Tehát a bukó tárgyat nem tudom egy év múlva felvenni, hanem csak vizsgakurzusként tavasziban. (Vagy ha a most tavaszt passziválom és ősszek jövök vissza, max. akkor)


Vagy most felveszek tavasszal legalább 32 kredit kötelező tárgyat és megpróbálok mindet egyszerre letudni, vagy 2 félévre szétbontom, de akkor szabvált kell felvennem.

Igazából csak félek, hogy rossz döntést hozok. De ezt csak idő közben tudom meg, hogy mi is lett volna a jó döntés :/ Esélytelennek látom, hogy 1 félév alatt minden sikerüljön. A másiknál viszont neccesebb, hogyha valamelyik tárgy nem sikerülne, akkor átkerülök fizetősre, kredithiány miatt. Ha 1 felévre veszek fel mindent, akkor nagyobb esélyem van arra, hogy kredithiányom nem lesz, viszont, ha nem lesz időm felkészülni a bukott tárgy vizsgájára, akkor meg kiraknak az egyetemről.

2022. jan. 23. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ebben a tanévben meg lesz a 36 kredit és az átlag, akkor már nem is tudnak áttenni fizetősre, mert a passzív után már csak 1 féléved lesz aktív. ha minden vizsga sikerül. Ha meg még egy plusz félév is kell, akkor sem.
2022. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!