Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a gyerekemet, hogy tanuljon jól?

Figyelt kérdés
Jó képességű 5. osztályos gyerkőcről van szó, de egyszerűen nem hajlandó tanulni, minden elvonja a figyelmét, öntörvényű stb...Nem a bukás ellen küzd, igazából szinte csak 4-esei vannak meg még egy-két 3-as meg 5-ös, de ennél többre is képes lenne. 3.-ig kitűnő volt. Nem szeretném, hogy csak valamilyen késdobáló iskolába vegyék föl.

2022. jan. 14. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ezek szerint nem hülye. Leültök és egy A4-es fehér lapra felírjátok a lehetőségeket suli téren és azt, hogy mi kell hozzá. Aztán megmondod neki, hogy kiteszitek az asztalával szemben, és ő választ. Amelyikre hajt, arra megy. Az a legfontosabb, hogy EZ AZ Ő DOLGA! Az ő felelőssége. Neki kell akarni, akkor lesz eredménye.
2022. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

#1: ez gimnáziumban működne, de kisgyereknél esélytelen...

Le kell ülni vele tanulni. Átrágni vele a tananyagot. Amíg nem tudja, addig nincs játék (persze egészséges határok között tartva).

2022. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2-es: működik. Az a gond, hogy a szülő átveszi a tanulás felelősségét és akkor a gyerek soha nem érzi meg, hogy igazából rajta múlik. Lehet rátepeledni, de hosszútávon nincs értelme. 14 évesen ha mellé akarsz ülni tanulni, elküld a pcsába, és igaza is lesz. Ezt nem kell megvárni. A tetteinek következménye van, ez a lecke, amit meg kell tanítani.
2022. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hatodik osztályig tanultam vele, kikérdezés, gyakorlás stb. Nem vokt egyszerű minden nap munka után, mert egyedül nem tanult. 7.-ben megkérdeztem mik a további céljai, elmondtam a továbbtanulási lehetőségeket, mert innentől az ő döntése az ő felelőssége, hogy tanul vagy nem. Az ő élete. 14 évesen már megértette. Most gimibe, majd orvosira készül. Persze ha azt mondja, hogy ő egy jó szakmát akar, abban is támogattam volna.
2022. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
10-11 éves gyerekről beszélünk. Honnan tudná, hogy mi akar lenni és neki mi a jó iskola. Igenis le kell mellé ülni, rászorítani a tanulásra. csak így tud majd a képességeinek megfelelő iskolába menni.
2022. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!