Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz, ha azelőtt utalom át...

Mi lesz, ha azelőtt utalom át a féléves tandíjat az egyetemnek, hogy kiírták volna a befizetési kötelezettséget?

Figyelt kérdés

Később írták ki mint szokták, még a határidő sem volt kint, amikor át lett utalva ( mindig ugyanannyit kell fizetni es ugyanarra a számlára). A neptunban nem látom a teljesített befizetéseknél az átutalást, pedig már több, mint egy hete át lett utalva. Ettől függetlenül megkapják az átutalt pénzt, ugye?

Remélem érthetően írtam le, üdv egy aggódó egyetemista, aki sokat dolgozott a tandíjért, úgyhogy örülne, ha nem veszne nyoma.



2022. jan. 12. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tandíjat nekem Neptunban még a gyűjtőszámlámról kellett fizetnem, nem külön utalgatni. A gyűjtőszámláról való teljesítést pedig egyből jóváírta a rendszer, nem volt holtidő.

Melyik felsőoktatási intézménybe jársz? Amúgy nem fog elveszni a pénzed, ha valóban az egyetem valamely számlájára utaltál, amit nem tudnak beazonosítani, visszautalják a számládra.

2022. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hova jársz, de nálunk senki sem utal a befizetési kötelezettség kiírása előtt, mert annak a számát kell beleírni a közleménybe, ami alapján téged azonosítanak.

Az átutalt pénzt biztosan megkapják, emiatt ne aggódj.

2022. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a legegyszerűbb, ha felhívod telefonon az illetékest, hogy mi a teendő.

A kifizetéseket mindig a Neptunban kell intézni amikor kiírják.

Nem tudom, hogy mi a határidő, de ha nem szólsz akkor lehet lassabban értelmezik, hogy mi ez a plusz pénz és később intézkednek, mert nem keresi senki az összeget sürgősen.

Elveszni biztos nem fog, főleg ha jelzed nekik és nyoma van.

2022. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem látod a Neptunban a teljesített befizetéseknél az átutalást, mert az átutalások (ha átutaláskor a megjegyzés rovatban feltüntetted a Neptun azonosítódat) a gyűjtőszámládra érkeznek. Nézd meg a Neptunban a gyűjtőszámládon levő pénzt. Ha a félév elkezdődik, arról kell még neked befizetni a költségtérítést, amikor azt majd kiírják.
2022. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4# Ez nincs minden egyetemen így. Nálunk nem volt gyűjtőszámla, én is banki átutalással fizettem. (2#)
2022. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!