Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek, hogy ha egy...

Hogyan készüljek, hogy ha egy borzasztóan rosszindulatú és szigorú professzornál fogok szóban vizsgázni? És egyszer már megbuktam nála.

Figyelt kérdés

Ráadásul pont a legnehezebb tárgyammal. Tegnap vizsgáztam nála, csont nélkül megbuktatott, pedig kerek 3 hetet készültem a vizsgára. Nincsenek tételek, random kérdezget mindenből. Annyit kérdez amennyit akar. Valakitől csak 3-at, valakitől 20-at is akár. Össze-vissza kérdez, kontextusból kiragadva, ugrálva a témák között, és direkt úgy teszi fel a kérdéseket, hogy még véletlenül se értsed a kérdést se. Semmit nem segít, ha kicsi gondolkodás után nem tudsz válaszolni, akkor -1 pont. Annyi mínusz pontod lehet, ahanyas lett az év végi zhd-2. Tehát ha ötös lett, akkor 3 mínusz pontod lehet a vizsgán, hogy megkapd a kettest. nekem 3mas lett... Tehát max. 1 kérdésre nem tudhatom a választ.


Nemtudom mit csináljak. Még van 5 napom a pótvizsgáig. De reménytelennek érzem. Úgy érzem, nem vagyok neki szimpatikus valamiért, és úgyis addig fog kérdezni, amíg nem tudok valamit. Gyomorgörcsöm van...



2022. jan. 10. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálod és meglátod. Mást nem tehetsz.
2022. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más vizsgáztató? Ha nem fog menni a következő meghirdetésbnél máshoz is fel lehet venni a tárgyat?

Egyáltalán mi ez a tárgy?

2022. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy úgy látta kicsit szivatnia kell, mert valamit nem úgy tudsz és most engedékenyebb lesz, ha lát fejlődést rajtad.

Mármint most ez nem mentség neki és sajnálom, hogy ilyen ember oktat téged, de hátha ilyesmi elvei vannak.

Úgyhogy tanulj még, amennyit tudsz és sok sikert!

2022. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgy?
2022. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy már előre félve mész oda. Látja, hogy rettegsz, és azt feltételezi, hogy nem készültél.

Nekem a magabiztosság eddig mindig bevált :)

2022. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen tárgyam, egy akadémikus volt a tanár. Először két alkalommal megbuktatott, akkor elengedtem a tárgyat. a következő tárgyfelvételt követően meg 5-re vizsgáztam nála.
2022. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Deff ***** válasza:
100%
Hát igen egy nagy rákfenéje a magyar felsőoktatásnak a szóbeli vizsgáztatás. Szerintem semmilyen szempontból sem védhető hogy még létezik.
2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!