Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment VAGY nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

ELTE-GTK-ról van szó.

Eredetileg gazdálkodási és menedzsmentre akartam menni, de azt hallottam, hogy olyan nagy a túlképzés, hogy a nemzetközi gazdálkodással többre mennék.

Mivel mindkettő népszerű szak, elbizonytalanodtam, hogy tényleg ennyire nagy a különbség, vagy igazából mindegy, mert mindkettővel el tudnék helyezkedni?



2022. jan. 6. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Kb teljesen mindegy melyik szakra jársz, 80%-ban ugyanaz a két szak. Ugyanazokra az állásokra tudsz velük jelentkezni. Nemzetközi gazdálkodással egy kicsit több esélyed van külkereskedelmi, logisztikai pozíciókba menni, gazdmennel meg kicsit több esélyed van nagyvállalatoknál stratégiára, vagy tanàcsadó cégekhez menni (mivel ez a sztenderd tanàcsadó diploma), de tényleg teljesen átjárható a két papír, mindegyikkel mehetsz mindenhova.


Ha tetszik a külkereskedelem, a nagy online cégek, vagy a stratégiai beszerzés, akkor menj a nemzgazdra; ha meg inkább a nagyvállalati menedzsment, tanácsadás, projekt menedzsment stb. akkor meg a gazdmenre.


Úgy általában véve egy pénzügy-számvitel vagy egy gazdinfo képzéssel jobban járnál szerintem, és ha jó vagy matekból, akkor egy alkalmazott közgázzal vagy egy GPME-vel még jobban. De a gazdmen vagy nemzgazd is megteszi végső soron.

2022. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolóval egyetértek.


Annyival egészíteném ki viszont, hogy ha kiemelkedően jó a nyelvérzéked, azt könnyebben tudod kamatoztatni a nemzetközi gazdálkodáson, ha viszont inkább a tanácsadás, menedzsment, szervezés megy jól, akkor gazdmen.


A két képzés tényleg nagyon hasonló, a pénzügy számvitelre viszont az NG jobban hajaz mint a gazdmenre. Már csak azért is mert ezt a kettőt lehet csak angolul tanulni az Eltén.


Én egyébként GTK-s hallgató vagyok, NG-re jelentkeztem, de átjötten PSz-re, mert rájöttem hogy jobban passzol hozzám.


Általánosságban igaz, hogy a te képességeidhez kell diplomát választani, mert ha végigbugdácsolsz egy GPME-t és nem lesz egy erős tudásod a szak lényegéből, viszont mondjuk egy gazdment kitűnőre elvégzel és kened-vágod az egészet, sokkal többre mész az elvileg kevesebbet érő diplomával.


Még egy dolog. Az első munkahelyeden sem fogja érdekelni a cégeket hogy milyen szakot végeztél, úgyis csak benyomnak a gép elé excel táblázatokat csinálni.

2022. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!