Olyankor mi történik, ha egy tárgyból nem sikerül a beugró?
Ha szóbeli, akkor már tételt sem húzhatsz utána, mert bukó.
Ha írásbeli, akkor a beugró utáni kidolgozott részt ki se javítják, hiába írtál valamit utána, az is bukó. Legalábbis nálunk, de feltételezem a beugró értelme ugyanaz máshol is.
Így van, a beugrónak az a lényege, hogy azon el kell érni a pontot, különben nem vizsgázhatsz. Gyakorlatilag a beugró nem is a vizsga része, a vizsga csak az után jön.
A beugrón a legalapvetőbb dolgokat kérdezik, és ha az sem megy, akkor a vizsga sem fog sikerülni. Ez az elve a beugrónak (meg aztán nem akarnak annyit javítani sem a tanárok, ezért szórják ki az elején a nagyját).
Köszi a válaszokat!
És ezután hányszor vehetem még fel a tárgyat? 2x még valamelyik másik félévekben?
És ha nem hasalok el rögtön a beugrón, de pl nincs meg a vizsga elsőre, akkor még egyszer mehetek, ugye?
Összesen 6x vizsgázhatsz(tárgyfelvételenként max 3) +1 dékánid van(általában megadják), 3x vehetsz fel összesen egy tárgyat.
Nálunk ha beugrót bukod akkor azt a vizsgaalkalmat is bukod, mostani tárgyfelvételed alatt még 2x elmehetsz rá.
#9 5 JAVÍTÓ vizsgaalkalom
“ Az ugyanazon tárgyból tett összes javító és ismétlő javító vizsgák száma a 2012–13. tanévben és utána kezdett hallgatók esetén legföljebb 5 lehet.”
A dékániban nincs konkrétan leírva, hogy max +1 vizsgaalkalom, csak annyi hogy indokolt esetben felmenthet bizonyos vizsgaszabályzatok alól, jelen esetben a max vizsgaszám alól
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!