A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban milyen magas szintre jutnak el franciából a kéttannyelvű tagozatra jelentkezők az első év alatt?
Illetve abban az esetben, hogyha valaki nem oda járt 0. évben, de B1 szinten beszéli a nyelvet, akkor ha a rendes 9. évben átmegy oda akkor tapasztalható-e valamilyen formában lemaradás?
Milyen gyorsan haladnak a nyelv tanulásával?
Mennyi további témakötöket kell megtanulni (esetleg a földrajzra, törire, matekra elkezdenek felkészíteni)? Hogyha igen, van valami módja annak, hogy esetleg felzárkózzon az, aki ezek tanításán nem volt jelen (oldalak vagy könyv formájában)?
Egyéb tanácsok vagy vélemények?
Elvileg középfokig jutnak el. A 0. v végén vizsgát kell tenni minden francia tárgyból az egész éves anyagból (nem nyelvvizsgát, csak iskolait), csak azoknak javasolják a 9. et, akik minimum 4 est kapnak minden vizsgára.
Az francia előkészítő nagyon intenzív. Kétfajta franciát tanulnak, egy órában a nyelvtant, egy másikban a szókincset. Elképesztő hajtás van ott. Ami a francia tárgyakat illeti, a o. évben tanulnak francia történelem szókincset (az őskortól elkezdik venni a történelmet franciául, a dolgozatok is úgy vannak), francia matek és fizika szaknyelvet (számolások végzése franciául) és francia földrajzot. Itt ország és városneveket, szakszavakat tanulnak.
A felzárkózásra és az átiratkozásra nem tudom milyen lehetőségek vannak, de ha gondolog írj rám privátban, tudok mesélni dolgokat a suliról. Ismerem az idei 9. osztályokat is...
Én mondjuk már jó rég jártam, vagy húsz éve már, pf, és tán sok minden változott már azóta ott, ám pont ugyanabban a helyzetben voltam, mind te, kérdező, már ha jól értelek:
én 8. osztályban csináltam alapfokú nyelvvizsgát, sőt, tán annak is csak a fele lett meg, és nagyon hezitáltam, hogy nem lesz-e túl uncsi full nulláról kezdenem, de nekem nem volt lehetőségem sem elsőben kezdeni 0. helyett.
Abban igaza van az első válaszolónak, hogy szaknyelveket tanultunk matekból, fizikából (fél-fél év) földrajzból, töriből (később csak világtörténelmet tanultuk franciául, a magyar törit magyarul), és van első év végi vizsga mindenből, és tényleg kb. középfokú szintre lehet eljutni 0. végéig, legalább is régen, az én időmben kb. úgy volt.
A mi osztályunkban pl. egy volt, aki nem ment át ezen az év végi vizsgán, és egy vki jött elsőben, de ő konkrétan francia anyanyelvű volt.
Én éppen ott csúsztam el, hogy tényleg az első fél évet kb. végigunatkoztam, és mire a nyelvtan és szókincs tovább is haladt az alapszintű tudásomnál, későn kaptam észbe és kissé lemaradtam, majdnem át sem mentem a 0. végi vizsgán.
Mondjuk érettségire meglett a felsőfokúm szerencsére, de nem kevés hajtással tényleg utána.
Nagyon ajánlom, mert "kényelmes" nyelvtanulás benne élni a nyelvi környezetben, gimis évek, vissza nem sírom, de örülök, hogy sok mókás emlékem is van persze, és bár még francia szakon is kezdtem az egyetemet utána és francia előkészítő után, az konkrétan már megint unalmas volt a gimihez képest, úgyhogy ott is hagytam, de persze egyeteme válogatja, meg egyéne, hogy ki mennyi kihívást keres...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!