Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Klebesberg ösztöndíjról lenne...

Klebesberg ösztöndíjról lenne néhány kérdésem, a többit lent kifejtem. Van lehetőségem munkahelyet változtatni? Felmondás esetén van türelmi idő, míg találok másik iskolát?

Figyelt kérdés

Elvégeztem az egyetemet, dolgozom is iskolában, de kíváncsi lennék, hogy van lehetőségem felmondani és másik iskolát keresni? Ebben az esetben is vissza kell fizetnem az ösztöndíjat? Van lehetőségem fél év türelmi időt kérni, amíg találok másik iskolát? Nagyon rossz iskolában tanítok, a gyerekek folyamatosan abúzálnak, és lelkileg ezt nem bírom tovább, volt, hogy tettlegességig fajult a dolog a diák részéről. Nem akarom feladni a tanítást, csak másik iskolába szeretnék menni, és nem tudom, hogyan oldjam meg, hogy ne kelljen visszafizetnem az ösztöndíjat. Volt valaki hasonló helyzetben? Ha véletlen vissza kell fizetnem,akkor van lehetőség részletfizetésre?

Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 27. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Munkahelyet változtatni?

Váltani.


Sorra mondanak fel a tanárok, szakmát váltanak, mert a selejt fiatalsággal és az ostoba szüleikkel nem tudnak mit kezdeni. Sem jogi, sem fizikai védelmük, egyszerűen nincs mozgásterük. Ez mellé még zsebpénzt keresnek és még hülyének is nézik őket.


A tananyag is elavult, szar, nem a sikeres életre készítik fel a fiatalokat. Ez neked jó?


Amúgy tanárkent lehetne annyi eszed, hogy az illetékes szervnél kérdezel rá.

2021. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy az is az alacsony tanári szellemi színvonalról tanúskodik, hogy arra nem képes a leendő tanár, hogy utánanézzen, hogy mik az elvárások, feltételek, változások, kiegészítések, stb. a Klebelsberg ösztöndíj igénylése előtt.

Még azt sem tudja leírni, hogy Klebelsberg, illetve a jelentését sem tudja a változtatni szónak, így nem megfelelően használva a feltett kérdésében.


Aztán ilyen selejtek oktatják a fiatalságot. Vak vezet világtalant.


Nagyon sajnálom az értelmes fiatalokat. A selejt pedagógusoknak köszönhetően hátránnyal indulnak az életharcban.

2021. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra, hogy hátha volt valaki hasonló cipőben, de köszönöm a válaszokat. Nem olvastam át, amit írtam, ebben nagyot hibáztam. Sajnálom! Azonban nem hiszem, hogy ezt a fellengzős hangnemet megérdemelném, ismerem a szerződést, hiszen többször átolvastam. Azt is tudom, hogy lehet munkahelyet váltani, csak olyanok válaszára lettem volna kíváncsi, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben. Kikérem magamnak a selejt pedagógus megnevezést. :D Kedves utolsó, ez a selejt ember kiteszi a lelkét a gyermekekért, és az egyetemet is kiváló eredménnyel végezte el. További szép estét!
2021. dec. 27. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Hiába teszed ki a lelked, ha szar az általános és középiskolai oktatás. Észre sem veszik a tanárok.

A tanárok nem a sikeres életre készítik fel a gyerekeket, hanem az agyatlan, droid életre.


Nem is ismeritek a döntés- és a logika tudományát, optimalizálást, életvezetést, tantárgyhasznosítást.


Kérdezés tudománya tantárgy sincs, mert akkor kiderülne, hogy a tanár, egy betanított szellemi munkás.


Fogalmatok sincs a lelki alapozásról. Retorika sincs. Sem hatás-, megbízhatósági- és megvalósíthatósági vizsgálat tantárgy.


Feladjátok a könyvet, hogy olvassák el otthon, miközben nem tanítjátok meg olvasni a fiatalokat. Többféle olvasási fajta, olvasási technika van, mégsem tudjátok, hogy mi az, ebből kifolyólag nem is tanítjátok.


Funkcionális szemlélet oktatása a szövegértésnél sincs jelen, hát még a logika és a kérdezés tudománya, valamint a lista-módszer.


Nincs tanulásmódszertan tantárgy, ahol többféle módszert kellene bemutatni tantárgyanként.

Nincs szervezés és vezetés tantárgy, sem értékelemzés. Pénzügyi és munkavállalói ismeretek, tanuló jogai? Minek, majd az élet szétszívatja.


Intelligencia fejlesztés? Nehogy már életrevaló, értelmes legyen a fiatal.


Munkaerőpiaci ismeret? Interjúra való felkészítés? Minek, majd megy rabszolgának a fiatal.


Politika ismeret és érdekérvényesítés? Minek, vegyék hülyére az élősködő, semmirekellő politikusok a fiatalokat. Demokratikus gondolkozás? Hogyan is tudhatná ezt a tanár, még magáért sem áll ki. Mit akar akkor tanítani, példát mutatni a gyereknek?


Ha nem az életre készítik fel a gyerekeket, akkor mire?

2021. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó egyetértek azzal, amit írsz. De nem a tanár szabja meg, milyen tantárgyakat tanítanak Magyarországon, ők csak közalkalmazottak. Bár a tökösebb tanárok a közelező tananyag leadása mellett azért szoktak bravúrozni "életszerű" példákkal is. Én kis vidéken jártam anno középoktatásba és esküszöm, modernebb és széleskörűbb volt, mint mondjuk egy nagyvárosban. Ott már embrióként arra tanítják az enbert, hogy versenyezzen és magoljon be 2000 oldalt 5*-ösre (amit elfelejt és úgyse lenne rá szüksége). Csak az a baj, hogy így is iszonyat sok órája van egy középiskolásnak, én nekem minden nap 0. órám volt, de még ígyis kitartottak délután háromig.


A kérdező pedig nyugodt embernek tűnik, kapott ösztöndíjatis, biztosan nem rossz tanár. Szerintem más suliba nyugodtan átmehetsz amúgy, áll benne bármi ilyesmi, hogy csak egyetlen intézményben maradhatsz? Érdekelne amúgy, mert én is tanárnak készülök.

2022. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illetve még valami, hiába lenne itt a legfaszább oktatás a földön, aki nem akar tanulni, fejlődni, annak aztán lehet magyarázni. Nagyon nagyon sok a mentálisan sérült, elidegenült ember. Szinte már csak online élnek vagy a fejükben (ez egy komplex jelenség). Egy rossz oktatási rendszerhez több fél kell és az egyik ilyen fél itt a diákok.
2022. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!