Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnöknek készülök,...

Építőmérnöknek készülök, melyik egyetem jobb választás? Debreceni Egyetem vagy BME?

Figyelt kérdés
Mindkettőre meg lenne a pontom, de mégis nem tudom melyiket válasszam. Állítólag a BME csak sz@patósabb, semmivel nem jobb mint a DE. Vélemények?

2021. dec. 24. 10:03
A kérdező szavazást indított:
DE
BME
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
BME
2021. dec. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Maga a szak ami itthon inkább kevésbé megbecsült ès túl sok szabadidőt vesz el, mert epitoiparban a 8 órás munkaidő nem jellemző. (Sokszor szombat is van ami mèrnökként azért gáz). Ìgy főleg èn inkább a választott szakon gondolkoznék el első körben. Amúgy èn azért ìrnám a Bme-t mert Budapesten mindig több a lehetőség. Még ha valójában azért Debrecen sem kicsi.
2021. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
ne menj építőmérnöknek
2021. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyikkel sem jársz szerintem rosszúl, én érdeklődnek, talán tennék egy látogatást mindkét helyen, melyik tetszik jobban, esetleg a weboldalt böngészve melyik nyeri el a tetszésedet, pláne, melyikhez vagy közelebb.
2021. dec. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni. De aki szerint ez nem igaz, az nem beszélt mèg olyan építő vagy epitesz mérnökkel aki művezető vagy építésvezető kiemelt vagy feszített ütemű munkàkon. A napi 10-12 óra munkavégzés nagyon könnyen megvan. És ha a fizika àllomàny vagy az alvállalkozók mennek szombaton akkor nincs àm hétvége kell az irányítás melléjük. Heti 60 óra gyorsan megvan.
2021. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De mivel a tervezés inkább csak vállalkozóként buli (persze elég hosszúút vezet odàig) ès alkalmazottként gyenge ìgy végig lehet gondolni, hogy mik a lehetőségek.
2021. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
BME egyértelműen. Nem egy szint a két egyetem.
2021. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2,3 nem tudtok lebeszélni a szakmáról, 2 építőmérnök van a családban és elmondták hol mire lehet számítani. Nem mindegy a munkahely fizetes es munkaido szempontból. Van különbség az állami és a magáncég között. Egyébként mindenképp az építőiparban akarok elhelyezkedni mert csak az ami érdekel. Máshol nem tudom elképzelni magam.

4-es: szerettem volna elmenni, de online nyíltnap volt ugye.

2021. dec. 26. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Kifejezetten sztem max első munkahely esetében számít az egyetem helye ahol végzel, de èn ennek ellenére inkább a BME-t mondanám, összetettebb tudást ad véleményem szerint.
2021. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly végeztem közlekedési létesítmények szakirányú építőmérnökként a Debreceni egyetemen. Amit én látok a BME és a Debreceni egyetem között, hogy az alap kb ugyan az, a BME-n kicsit több a szivatás és persze biztos vannak dolgok amiket jobban megkövetelnek. A tananyag és a vizsgatételek a legtöbb tárgyból BME anyag, és a vizsgakérdések is sokszor megegyeznek, a legtöbb tanár ott végzett, vagy Debrecenbe csak lejár vendégelőadni. Volt csoporttársam aki utolsó évre a BMEről jött át, ő úgy nyilatkozott, hogy van ami itt a keményebb van ami a BME-n. Van jópár kollégám aki a BMEn végzett és tudásban semmivel sem vagyok kevesebb náluk. Én semmilyen hátrányt nem tapasztaltam eddig abból, hogy nem a BME-re jártam, se álláskeresés, se szakmai tudás kapcsán. Összegzésül ha nem szeretnél Pesten tanulni a Debreceni egyetem is jó választás, ha Pestre szeretnél menni a BME-n valószínűleg kicsit magasabb színvonalat fogsz kapni, de csak ezért szerintem felesleges oda menni.
2022. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!