Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyból 4-5 vagyok az iskolámban. De kémiából bukásra állok. Az osztály fele is, és az osztály átlag 2-2,5 között van. Úgy gondolom, hogy ilyenkor nem velünk van a probléma. Egy fél osztály megbukhat? Hogy mehetnék át?

Nem vagyok tanárgyűlölő, de ez a tanárunk nevetséges. Amikor órákon át tanultam a tananyagot, és külön információkat szedtem össze, az se volt elég, még szorgalmit is csináltam, de le se osztályozta. Semmivel se lehet a ,,kedvében járni”.



2021. dec. 2. 21:33
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
43%

Hajjaj, még egy egész is!

De, sokszor a diákokkal van a probléma. Mondok egy példát. Fizikát tanítottam egy osztályban, 2,33 volt az osztályátlag. Matekból pedig 3,72. Fizikaórán egyetlen számítási feladatott nem voltak képesek megoldani, bele sem kezdtek. Miért?

1; A fizika "mellékes" tantárgy, nem kérik sehol továbbtanulásra - nem fog vele erőlködni.

2; Ez fizika, az matek. Nem kapcsolja össze a kettőt.


A szorgalmidat nem osztályozta le? Lehet, hogy jobb is. Csináld fordítva: _kérsz_ szorgalmi feladatot, és azt csinálod meg.

2021. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen kémia és matektanárom volt. Félévkor több, mint a fél osztály megbukott matekból, kémiából meg épphogy átsliccant mindenki. Engem külön gyűlölt a tanár, elhordott engem mindenféle migránsnak az osztály előtt, mert nem vagyok csak félig magyar. Nem lehet mit kezdeni ezekkel. Sajnso vannak ilyen nyomorncok, akik nem valók tanárnak. Mindkét tanár olyan volt nekem is, hogy felírta a feladatokat a táblára "oldjátok meg", magyarázat semmi. Következő órán dolgozat, 28 emberből 20 embernek egyes lett. Én magántanárhoz jártam, úgy lett meg a kettes.
2021. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sajnos*
2021. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!