Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újra érettségizhetek egy...

Újra érettségizhetek egy tárgyból?

Figyelt kérdés
Az előrehozott nyelvi érettségim, amit most október-novemberben csináltam, nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. (Semmi másból nem érettségiztem még, gimiben ez az utolsó évem.) Az érdekelne, hogy a középszintű nyelvi érettségit újra megcsinálhatnám-e májusban (NEM szintemelőzni akarok)? És fizetős lenne-e vagy sem?
2021. nov. 28. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Megcsinálhatod bármikor, és persze fizetni kell érte, de nem valami húzós, pár éve csináltam, 2000-3000 Ft volt akkor.
2021. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közben a suliban is megkérdeztem tanáraimtól, azt válaszolták, két lehetőségem van az újraérettségizésre.

1) Májusban emeltezek, közepet rögtön májusban nem csinálhatok újra, mert:

2) Újra közepezni csak azután lehet, hogy megkaptam az érettségi bizonyítványomat. Tehát miután májusban minden másból leérettségiztem, ha akarok ősszel elmehetek közepezni, viszont akkor már fizetős. Kb 15.000 Ft körül van.

2021. dec. 2. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!