Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert kell felolvasni hangosan...

Miert kell felolvasni hangosan a lecket az osztalyban? Ugyis mindenki tud olvasni es unjak csak a banant kozbe a tobbiek. A tanar meg mentesul addig az eloadas alol. Pedig o a tanar. Nem ertem, mi haszna?

Figyelt kérdés
Szerintem jobb lett volna mar regebben is ha online tanitanak minket.
2021. nov. 24. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az online oktatás általános- és középiskolában a legtöbb helyen egy vicc volt. Szükségmegoldásnak elmegy, de normálisan csak felnőtteknél (főiskola, egyetem) működik, és ott is csak akkor, ha olyan jellegű a gyakorlat, ami így is megoldható.


A kérdésedre válaszolva: a tanárnak is lehet rossz napja, stressz, fejfájás, családi problémák stb., néha neki is szüksége lehet egy laza órára. De az is lehet, hogy hasznos volt a lecke felolvasása, ezt így látatlanban nem lehet megmondani, tudni kéne, hogy pontosan milyen lecke volt, amit felolvastatott. Nálunk az egyetemen is előfordult, hogy egy beadandó feladatból (filmelemzés megadott szempontok szerint) fel kellett olvasnunk pár részt.

2021. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Altalanos iskola. Also-felso tagozat
2021. nov. 24. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó, de mi volt a lecke? Mert ettől függ, hogy volt-e haszna, hogy felolvastátok.
2021. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Matek pelda. Szoveges feladat.
2021. nov. 24. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor azért kellett felolvasni, hogy utána közösen megoldjátok és mindenki ellenőrizhesse, hogy jó-e a megoldása. A matekleckének csak akkor van értelme, ha ellenőrzitek, és a tanár megmutatja, hogy hgyan kellett megcsinálni. Csak így tanultok belőle.
2021. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!