Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus és vendéglátás...

Kiwi78 kérdése:

Turizmus és vendéglátás szakot melyik egyetemen érdemes tanulni? BGE vagy BCE érdekelne legfőképpen :)

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy orvosnak készülök, de mivel nagyon érdekel a tur.vend. is, elkezdtem utánnanézni. Tudom hogy büfészak,semmire sem megyek vele, stb. de ezen is gondolkozom. Az orvosin rengeteget kellene tanulnom nagyon sokáig,itt pedig hamarabb meglenne a diplomám. Mivel nagyon érdekel a sütés, főzés így lehet elvégeznék utánna egy ilyen OKJ-t is. Nagy álmom, hogy nyissak egy éttermet/cukrászdát magamnak, és ha elvégzem ezt a szakot, akkor nagyobb betekintést kapok ebbe, azért gondolkodtam ezen. Plusz érdekelne, hogy aki itt végzett mi a véleménye, mert több embertől is hallottam, hogy ne erre pazaroljam el a tudásomat, inkább menjek jogásznak, mert az jól keres. Bár nem nagyon tudtak meggyőzni a fizetéssel.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2021. nov. 20. 16:49
A kérdező szavazást indított:
BGE
BCE
KJE
SoE
18 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Szívesen elfogadnék véleményeket is :)
2021. dec. 5. 16:28
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én elsőéves turizmus-vendéglátás hallgató vagyok a BGE-n, és ez az első félév számomra kellemes volt. A BGE mellett még a Corvinuson gondolkoztam, de úgy hallottam, hogy a BGE gyakorlatiasabb, ezért is választottam ezt. És eddig ez a gyakorlatias tanítás beigazolódni látszik. Igazából ha az az álmod, hogy egy éttermet vagy cukrászdát nyiss, akkor miért is kérdés, hogy melyik szakod válaszd? Illetve miért is lenne egy büfészak? Ez nem egy szabadbölcsész. Attól még, hogy ez nem egy mérnöki/orvosi/jogi szak még bőven van létjogosultsága.
2021. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sok embertől azt hallom, hogy a BGE-re csak az jön, akit nem vettek fel a Corvinusra, meg az, aki nem tudja mit is akar pontosan és csak kell neki egy diploma. De örülök hogy egy most ott tanulótól ezt hallom, hogy ilyet is lehet olvasni. Köszönöm hogy leírás a véleményedet. Ez sokat segít :)
2021. dec. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!