Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy versenyiskolában jónak...

Egy versenyiskolában jónak számít a 3,6-os átlag?

Figyelt kérdés

10-ben

Amiből szeretnék érettségizni, azokból 4-5 vagyok. És amit le fogok adni jövőre tantárgyakat abból 2. Nem hajtom magam túl, hiszen, úgyse fogok ezzel foglalkozni, és az egyetemhez se kell. És minden tantárgyat idegen nyelven tanulom.(olasz)



2021. nov. 9. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A végeredményben nem fog látszani. A te vérverejtékes négyesed pont annyit ér egy érettségi bizonyítványban, mint a megúszós suli épphogy négyese. Én is ilyenben érettségiztem, nem érte meg. Nem tárgyat adnék le, hanem sulit váltanék és könnyű suli mellé tenném bele a plusz tanulást, ha újrakezdhetném. Kevesebb stressz, gyorsabb eredmény.
2021. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondolom, a hozzállásodról mond el valamit az, hogy "megelégedsz" a kettessel. Mert nem, nem lesz következménye (hacsak túl nem tolod a centizgetést és meg nem buksz a végén). De én mindig úgy voltam vele, hogy adtak egy feladatot, alap volt, hogy a képességeimnek megfelelően a lehető legjobban végezzem el. Ez az önmagad iránti igényesség. Hogy sz*rt nem adsz ki a kezedből.

"Nem hajtom magam túl" - hát, az ezek szerint látszik is...

2021. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, ami a felvételi követelményhez viszel. De ahogy írták előttem, a verejtékes négyes épp annyit ér, mint a könnyű iskola négyese. Most már nincs értelme az ilyen versenyiskola megkülönböztetésnek sem, mert nincs az egyetemeken szóbeli felvételi, ahol esetleg pozitív benyomást tenne egy erős, közismert iskola a lapodon. Sőt, egyetemen volt egy csoporttársam, aki meglepő módon bejutott államira (a legtöbben önköltségesen tanultak), kiderült, hogy valami sehonnai vidéki iskolába járt az ország elfeledett szegletében, és a tanárral együtt csinálták az érettségit. Na, így kell ezt :D :D Én nem túl erős iskolába jártam, de magamat felkészítettem. Egyaránt volt kellemes és negatív meglepetés, pl. a töri kifizetődött emelten, míg a helyi magyar, ami kedvencem volt és nagyon ment is, és jó volt a tanár is, az kevésbé sikerült jól. Én az egyéni felkészülést ajánlom, akármilyen jó vagy rossz a tanár valamiből, és objektíven mérd magad, a követelményeknek megfelelően, gyakorolj korábbi érettségiken, stb. . Előtte olyan iskolába jártam (5-9. osztályig), ahol nem feltétlenül volt színvonalasabb az oktatás, sőt, szerintem rosszabb volt, de sokkal nagyobb volt az elvárás, nehezebb a tananyag, és este hét előtt le sem tudtam tenni a tankönyvet már ötödik osztályban. Szerintem inkább szórakozz, játssz gépen, olvass, pihenj, mert többé ennyi időd nem lesz érettségi után már ezekre, soha többé, és válts iskolát. Én anno megfeszültem ezen a helyen egy biosz kettesért is, mert már nyolcadikban genetikát tanultunk nagyon magas szinten. A kilencedikes kémia volt még igazán nagy menet. Az új iskolában viszont tizedikben megfeszülés nélkül voltam dicséretes ötös kémiából, bioszból meg 12. osztályban úgy voltam négyes, hogy sokszor el sem olvastam a tananyagot. De nem érte meg, mert nem fogok soha ezekben elhelyezkedni, de őszintén megmondva, annyira megutáltam, hogy még ha az objektív képességeim meg is engednék, én rosszul leszek a gondolatától is. A töriből meg megfeszültem ott a négyesért is, nem is értettem igazán, nem volt meg a logikája, csak magoltam...itt meg már nem tudom, hogy ötöst kaptam-e vagy négyest fakton, de megértettem végre a törit, önmagamat készítgettem fel, és pl. az emelt szóbelin 100%-os eredményt értem el. Szóval, nem feltétlen a versenyistálló iskola a jó, mert az, hogy hajtanak, nem jelenti azt, hogy képeznek is annak megfelelő színvonalon. A te hozzáállásod is nekem olyannak hat, hogy minimalizálod, ami nem kell, ami lehet egy jó stratégia sok esetben, de nem feltétlenül kifizetődő. És ez még csak tizedik osztály, nehezedni fog. Objektíven nézve, válaszolva a kérdésedre, én a 3,6-ot egyetemen mondanám jó átlagnak, szerintem egy középiskolában-általános iskolában legalább négyesre tudni kellene mindenből teljesíteni, hacsak nem nagyon rossz a tanár meg az egyéni befogadóképesség (pl. kifejezetten mateknál, mert rengeteg a sz*r matektanár, és aztán a gyerek a hibás, hogy nem érti), vagy nincs nagyon tényleg semmilyen érdeklődés valamilyen nem érettségi tárgy irányába. Még annyit tennék hozzá, hogy én is anno kéttannyelvű iskolába jártam, nekem is volt németül minden, de azt kell, hogy mondjam, hogy ezzel azért óvatosan, mert nyelvalapozásra lehet nem rossz, de azt hallottam másoknál is, hogy a nyelven kívül minden más kuka, és semmit sem tanítanak elég jól meg, és a saját tapasztalatom is ez volt, úgyhogy szerintem legyél nagyon résen, ha ilyen nyelvi osztályba jársz...
2021. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!