Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskola előírhat egész napos...

Iskola előírhat egész napos maszkhordást ?

Figyelt kérdés

Az iskola ahova a gyerekem jár elő akarják írni a maszkviselést , de még órán is .

Viszont annyit nem tudnak megtenni , hogy a gyerek egy terembe legyen egésznap hanem folyamatosan vándorolnak és a termekbe csak órán lehet beülni .

Szerintem ez felháborító ha már ennyire félnek akkor mindenki maradjon a seggén és a tanár menjen a gyerekhez . A termeket se fertőtlenítik szünetben .Az osztálytársak 8 órán keresztül együtt vannak ott nem hinném egy kis maszk megakadályoz bármit is . Beteg gyerek meg nem jár iskolába .

Aztán az iskola azt mondja az nem kivitelezhető mindenki egy teremben legyen , mert hogy nincsen annyi terem ?? Biztos jobb azzal szivatni mindenkit , hogy hordja a maszkot .

Annyira sajnálom a gyerekem . Tavaly is az volt hazajött és már kifeküdt aludt . Fájdalom csillapítót kért a fejfájásra … a folyosón vegyék fel a maszkot , de órán hagyják már őket.

Mit tudok csinálni ?



2021. nov. 6. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Eloirhatja az iskola. Az mas tema, hogy legtobben magasrol xarnak ra.
2021. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
46%
igen sajnos
2021. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is emlegetett valamit a gyerek, hogy hétfőtől szóbajött a maszk a folyosón, viszont az osztályfőnöktől nem kaptunk róla semmi tájékoztatást. Csütörtökön még sulibuli volt, pénteken is programoltak más iskolákkal együtt, senkit nem érdekelt a vírus, hétfőtől meg maszk, érdekes dolgok ezek.
2021. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tavaly online oktatás előtt és után is mindig kellett hordani maszkot (bár sokan magasról tettek az egészre). Szerintem nem volt annyira vészes, csak hozzá kellett szokni.


A termesre válaszolva pedig; nem tudom hanyadikos a gyermeked, de ha vannak csoportbontásos órák (nyelv, esetleg fakultáció) azt nem lehet egész nap egy terembem sajnos, ezért kénytelen az iskola a vándorlós rendszert meghagyni.

2021. nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem ez felháborító ha már ennyire félnek akkor mindenki maradjon a seggén és a tanár menjen a gyerekhez . ... az iskola azt mondja az nem kivitelezhető mindenki egy teremben legyen , mert hogy nincsen annyi terem ?? ... Mit tudok csinálni ?"


Épületbővítésbe kezdesz de valami villámgyorsan, mert most kéne megoldani a gondot, nem évek múlva.


Vagy nem hiszed el, hogy nem elég nagy az iskola? Egyáltalán tudod, hogy hány tanár tanít ott, hány gyerek jár oda, hány csoportra vannak osztva a nyelvórákon meg egyéb osztott órákon és hogy hány tanterem van az épületben? Ha neked kijön a matek, ha össze tudsz állítani egy órarendet terembeosztással együtt minden osztály minden csoportja számára úgy, hogy minden nap maradhasson minden diák egy bizonyos teremben, akkor egyszerűen csak küldd el az igazgatónak, örülni fog neki, és akkor már tényleg kérdezheted, hogy miért nem úgy csinálják!


"Beteg gyerek meg nem jár iskolába ."

Elvileg...

2021. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha vándorolnak akkor több terem lesz mintha nem vándorolnának ? Tényleg nem értem . Azon meg mit kell megszervezni , hogy minden osztályra jut egy terem ?

Ha meg csoport bontást kell megoldani se lehet a legnehezebb hiszen egy szakiskola és a diákok minimum 2 napot kint töltenek gyakorlaton . Így lennie kell teremnek és csak szükséges esetben van vándorlás . Vagy akinek éppen tesi van annak a termébe mennek . Mindig egyszerre legalább 2 osztály tesizik . Meglehet azt oldani csak akarni kell .

Nem értem ha vándorolnak , hogy van elég terem , de ha egy teremben vannak akkor már nem elég ??

2021. nov. 7. 15:30
 7/11 anonim válasza:
23%

Az én Lányom még tesnevelésen is hordott maszkot. Órákon is mindig. Nem halt bele...tudja nagyon jól, hogy véd és jobb mintha beteg lenne.

Vándorlást illetően 1 órájuk van, az ének ott másik terembe mennek a többi a termükbe van.

2021. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

"Ha vándorolnak akkor több terem lesz mintha nem vándorolnának ? Tényleg nem értem . ... Nem értem ha vándorolnak , hogy van elég terem , de ha egy teremben vannak akkor már nem elég ??"

Oké, belátom, hogy nem könnyű átlátni, ha nem láttál még közelről iskolaszintű órarendet. De az a helyzet, hogy nagyon sok tényezőt figyelembe kell venni az órarend és a terembeosztás összeállításánál, és hiába igyekeznek, egyszerűen nem lehet elég egyenletesen elosztani mindig mindent. Nálunk van olyan, hogy mondjuk kedden az ötödik órában van hat üres terem is, de szerdán a második órában meg az összes terem foglalt, plusz az ebédlő, plusz a könyvtár, plusz a nemtudommi is be van vonva, mert olyan sok óra zajlik párhuzamosan. Ez főként a csoportbeosztások miatt van, mert pl. kedden az ötödik órában minden osztálynak egészosztályos órája van, de szerdán a második órában meg több osztálynak is nyelvórája van, amikor több csoportra vannak osztva, ezért több tanteremre van szükség, mint kedden az ötödikben. És nem, nem lehet átszervezni, hogy akkor a szerdai második órában legyen valamelyik osztálynak a nyelvórája helyett inkább egészosztályos órája, mert az összes olyan tanárnak, aki egészosztályos tárgyat tanít az adott osztályokban, pl. másik osztállyal van olyankor órája és/vagy nem is adható neki az adott időpontban óra, mert másik iskolában is tanít és/vagy továbbképzésre jár és/vagy mestertanár, stb., tehát egyáltalán nem is lehet neki órát adni az adott napra, mert másik iskolában/egyetemen/stb. kell lennie.

Ha azt a helyzetet vesszük, amikor a legtöbb teremre van szükség az osztott órák miatt, akkor igen, az igaz, hogy annyi terem bármikor van, és annál többre elvileg tényleg nincs szükség (azért csak elvileg, mert ha megkavarjuk az órarendet, akkor lehet, hogy a végén olyan helyzet áll elő, amikor még több osztálynak lesz egyszerre osztott órája, tehát időnként még annál is több teremre lesz szükség), de akkor meg azt úgy kell elképzelni, hogy mondjuk a 10.B angol első idegen nyelvi csoportja van a 16-os teremben, a 10.B német első idegen nyelvi csoportja meg a 25-ös teremben, márpedig ha ők egész nap az adott teremben kell, hogy üljenek, akkor X tanár úr, aki földrajzot tanít nekik, hogy megy be a következő órában egyszerre mindkét terembe, főleg, ha az egyik az első emeleten van, a másik meg a másodikon? :)

Ráadásul azután pedig mondjuk matek-informatika bontás következik az adott osztálynak, ami máshogyan van bontva, mint a nyelvi csoportok (vagyis mondjuk Annának, aki eddig a 16-os teremben angolozott, a 3-as teremben lesz matekja, Bencének meg, aki Annával volt a 16-osban angolon, most informatikaórája lesz a számítógépes teremben), tehát megint vándorlásra lesz szükség...


"szakiskola és a diákok minimum 2 napot kint töltenek gyakorlaton"

Na igen, de nem biztos, hogy mindig azok a diákok vannak épp gyakorlaton, akiknek az ideális terembeosztás érdekében éppen gyakorlaton kéne lenniük...


"Meglehet azt oldani csak akarni kell ."

Én a helyedben tényleg megpróbálnám, hátha összejön abban a suliban. Nálunk tuti, hogy reménytelen lenne...


(Az írásjelek elé nem szokás szóközt tenni, ezért elég zavaró, ha mégis teszel.)

2021. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"1 órájuk van, az ének ott másik terembe mennek"

Na igen, a szaktantermekről még nem is beszéltem... :)

2021. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát lehet nem tudnám megoldani a terem és az iskola nem is hajlandó megpróbálni így ezzel nem tudok mit tenni . Itt egyébként szaktanterem max az infós terem . De tényleg mindegy .

Hátha nem lesz olyan tanár aki előírja órán . Most azt mondja az iskola ahol nem lehet másfél méter távolság ott lehet csak maximum előírni . Azzal meg nem lesz baj mert a gyerekek úgyis hátra ülnek és a tanár meg a terem másik végében . Ha nagyon akadékoskodik max szétülnek a gyerekek vannak vagy 11 az osztályban .

2021. nov. 7. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!