Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan legyen kedvem a tanulás...

Hogyan legyen kedvem a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Az egyetemen most kezdtem el a második évemet kereskedelem és marketingből. De vannak olyan töltelék tantárgyak amik nagyon nehezek, az első zhmra ebben az évben ( eddig online volt) egyik tantárgyból több hetet tanultam és mikor elém rakta a tanár lapot olyan kérdések voltak ott, hogy teljesen hülyének éreztem magamat és egyben csalódtam is önmagamban. Azóta egyszerűen nem tudom magamat rávenni a tanulásra, mert csak úgy tudok rá gondolni, hogy minek ugyis megint olyan kérdések lesznek benne amik a jegyzetben nem is szerepelnek sem az előadásban. Hogyan tudnék ezen túl jutni, van-e más egyetemistának vagy volt egyetemistának ilyen tapasztalata.

2021. nov. 4. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

nekem egész egyetem alatt csak két olyan osztályzatom volt, ami nem 5 vagy 4 volt.

egy 2-es és egy 3-as.


vagyis én mindig hajtottam, és a jó jegyeim adtak erőt, meg tudtam, h. nekem nagyon fontos az egyetem, h. minden jegy beleszámít a diplomába, mert a végső súlyozott tanulmányi átlagot alakítja, így nem lehet lazsálni.


érdemes lenne beszélned csoptársaiddal, ők miből készülnek, ill. felsőbb évesektől kérni jegyzeteket, tanácsot, h. mi volrt tavaly nekik ennél a tanárnál a vizsgafeladat.


de a legegyszerűbb az lenne, ha odamennél az oktatóhoz, és világosan rákérdeznél, milyen szakirodalomból tanulj a zh-ra.

megmondja, és nekiesel tanulni, ennyi.

2021. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!