Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nézik a cégek ( akár...

Mennyire nézik a cégek ( akár külföldiek is ) a diplomát? Mérnöki irányról lenne szó.

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, egy-egy emeltet teszek matekból és fizikából. Miskolcra fogom beadni a jelentkezésem Műszaki Földtudományi Karra, a cél pedig az Olaj és Gázmérnöki MSc.


Mivel Magyarországon ez az egyetlen egyetem, ahol képeznek ilyen mérnököket, gondolom hazai viszonylatban nem igen van lehetőség egyetemek közötti versengésre.


Mi a helyzet a nemzetközi vonalon? Fogja őket érdekelni ( fogják egyáltalán tudni ), hogy hol kaptam a papíromat? Vagy inkább a gyakorlati és szakmai tesztek, beszélgetések döntenek? Mert úgy hallottam például az olajiparban Ausztráliából és az USA-ból nagyon színvonalas és nagy tudású mérnökök érkeznek, és kicsit félek, hogy velük hogyan lehet lépést tartani.



2021. okt. 28. 03:15
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
A miskolci egyetem mérnöki kara mai napig az egyik legszínvonalasabb oktatást/lehetőségeket nyújtja magyar viszonylatban. Külföldre is sok szakember kerül el, ezért biztos vagyok benne, hogy megfelelő szorgalommal hozható egy nemzetközi tudás, de ez rengeteg év, nem feltétlenül az egyetemről kibukva fogod elérni azonnal a csúcsot :)
2021. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Nekem olajmernok mondta aki a 3 betus magyar vallalatnal van, hogy neki volt lehetosege kint tanulni Angliaban ezt a szakot es ott vegezte el. A magyarnal mindenkeppen jobb es nevesebb. Ha itthon akarsz nezni akkor mas hely nincsen, csak a miskolci. Van kulfoldi munkatarsam aki kelet-euban csinalta a bsc-t es itthon angol nyelven az olajmernok mestert, ugy fogalmazott, hogy amikor a diplomaosztoja volt az egyik kezeben a diploma, masikban a telefon volt ahol a HR kozolte, hogy felvettek.

Bp, exxon, omv, shell, ezeket nezegesd kulfold tekinteteben mit varnak el leginkabb.

2021. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 earthkid válasza:
76%

Csatlakozom az előttem szólókhoz annyiban, hogy a Miskolci Egyetemen is mind hazai, és nemzetközi szinten is jegyzett oktató-kutató kollégáktól tanulhatod a szakmát!

A műszaki földtudományi alapszakon már egy megfelelően hasznosítható földtudományi területen MÉRNÖKI diplomát kapsz, olaj- és gázmérnök specializációval. Ezt követően akár az angol nyelvű Olajmérnök MSc-t vagy a magyar nyelvű Olaj- gáz MSc gázmérnök specializációval is tanulható.

Továbbá megjelent a Geotermikus specializáció - amely már a megújuló energiaforrás kitermelésére is felkészít!


Nagyon jó választás csak javasolni tudom... Határt pedig magadnak szabod - Mexikói-öböl, Északi-tenger, Közel-Kelet, Távol-Kelet....


Itthon és nemzetközi szinten is az egyik legmagasabb kezdőfizetéssel várják Őket frissdiplomásként

2022. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!