Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció alapszak után...

Kommunikáció alapszak után érdemes kommunikáció mesterre menni?

Figyelt kérdés

Évek óta kommunikációs területen dolgozom (tv, reklámügynökség). Eddig alapszakos végzettséggel is tudtam érvényesülni, és tapasztalataim szerint ezen a területen inkább a gyakorlati tudás a fontos, mintsem a papír.


Most úgy adódott, hogy lett egy kis szabadidőm és szívesen tanulnék valami újat. Szerintetek megéri belevágni a kommunikáció mesterképzésbe? Vagy inkább gyakorlatiasabb képzést keressek (pl: rövid tanfolyam/szakirányú továbbképzés)? Esetleg egy másik mesterbe vágjak bele (pl: andragóga)? Köszi a választ/tapasztalatokat!



2021. okt. 19. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig jó lenne, ha a tudás is számítana, akkor jobb helyzetben lenne a hazai komm. szakma, de meg lehet nézni kik dolgoznak benne, sokaknak a szakirányú ba-diplomájuk sincs meg.


nyilvánvalóan az lenne az optimális, ha ez benned kérdésként fel sem merülne, mert égnél a tudásvágytól, mert ezt egy professziónak tartanád, ami folyamatos tanulást igényel, és ha az egyetemre nem csak úgy tekintenél, ami papírt ad... elsősorban is tudást ad, szellemi műhely, szocializál a pályára stb.


mivel ezt az elhivatottságot egyáltalán nem látom benned, ezért ne vedd el a helyet azok elől, akik ezt a pályát komolyan veszik.

2021. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat. Sajnos az egyetemi képzés színvonala bizonytalanított el a továbbtanulásban, mert a leadott tananyagot és a mintatantervet nem érzem naprakésznek.


Ahogy te is írod, ez a terület folyamatos tanulást igényel, ezért is szeretném képezni magam. Számomra a kérdés az, hogy papírt (egyetem) vagy a gyakorlati tudást (pl: fizetős gyakorlatias tanfolyam) válasszam.

2021. okt. 20. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:

és mi akadályoz meg abban, hogy a legújabb szakirodalmat felfald?


nekem legalább 200 könyvem van az általam beszélt nyelveken letöltve, folyamatosan olvasom a szaklapokat, tanulmányokat, szakmai blogokat is.


ezt mindenki elmondhatja, h. az évekkel ezelőtt kidolgozott tanterv sok ponton elavult.


de az alapokat megkaptuk, a klasszikusokat megismertük.


most már rajtunk áll, h. szinten tartsuk és bővítsük a tudásunkat.


a mesterszak még inkább elméleti megközelítésű, mint a bachelor.


de biztos vagyok benne, h. hiányos elméleti tudásra gyakorlat nem építhető.

2021. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már előttem leírták, de mesterre csak akkor menj, ha a téma érdekel is.


Ha érdekel, akkor érdemes, aztán utána még doktorálhatsz is belőle.


Ha nem érdekel, akkor csak az idődet vesztegeted. Keress másik alapszakot.

2021. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, megerősítettetek abban, hogy a mesterképzés nem nekem való.
2021. okt. 21. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!