Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek rendben volt ez így?

Szerintetek rendben volt ez így?

Figyelt kérdés

6.-os koromban volt az általános sulimban egy balhé, amiben én is benne voltam. Annyi történt, hogy technika órán egy osztálytársam elkezdett instán liveozni majd engem is megmutatott a kamerának. Az arcom elé emeltem a kezem, ujjaimmal egy, kapd be jelet formázva amit nem címeztem senkinek. Ennyi történt, semmi más. Másnap amikor még visszalehetett nézni egy nappal később egy tanár észrevette és szólt az igazgatónak. 3-an kaptak igazgatói figyelmeztetőt, nekem jó dumám volt úgyhogy megúsztam egy osztályfőnöki figyelmeztetővel. Ezekre még pluszba behívták a szüleinket, meg azzal fenyegetőztek, hogy értesítik a gyámhatóságot, meg a gyermekjólétiseket. Szerintetek ez így rendben volt? Erre tényleg ekkora balhét kellett verni? Egyébként nem, nem ezen járt az agyam 4 év alatt, most csak úgy eszembe jutott.


16f



2021. szept. 17. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Alapból nem értem hogy egy tanár miért nézegeti instán a 12 éves tanítványai dolgait, szerintem ez elég furcsa. Az meg hogy ebből ekkora ügy lett inkább vicces. A gyámhatóságnak kisebb gondja is nagyobb attól hogy ilyen ügyekkel foglalkozzon. A szüleim szerintem röhögve csukták volna rá az ajtót az igazgatóra, de ha tudták volna előre, hogy pontosan miért is kell bemenniük, akkor az is biztos hogy nem mentek volna.
2021. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jogos. Alapból valószínűleg tilos telefont használni (nálunk az iskolában egyáltalán nem lehetett, de ha szünetben engedik is, kizártnak tartom hogy órán megengedett legyen), ezért már önmagában jogos egy osztályfőnöki minimum, a videózástól és instától függetlenül. A bemutatásért szintén, függetlenül attól hogy videón csinálod vagy csak "simán". Ráadásul ez a bemutatás nézhet ki úgy, mintha te szándékosan "szerepelnél" a videón, és nem csak sunyiból levideóznának. Szóval az osztályfőnöki (többieknek igazgatói) és a szülő behívása szerintem jogos, a gyámhatósággal fenyegetőzni azért erős.
2021. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kellett volna liveolni, de szerintem is túlzás azért.
2021. szept. 17. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt kellett volna elővenni aki vidózott, sérti az iskola szabályzatát
2021. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Beleegyeztél írásban (vagy a szüleid), hogy téged filmezzen és közzétegyen? Gondolom nem. Innentől bármit mutattál, az az ő sara. Az iskolaigazgatót meg lehet emiatt perelni. Most megmondtam a frankót?
2021. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Beleegyeztél írásban (vagy a szüleid), hogy téged filmezzen és közzétegyen? Gondolom nem. Innentől bármit mutattál, az az ő sara. "


Miért is? Attól hogy az engedélye nélkül videózzák, még ugyanúgy vonatkoznak rá is a szabályok (akár a törvények, akár az adott iskola szabályai). Vagy ezzel a logikával, ha engem az engedélyem nélkül videóznak, akkor szabad siegheilozni és a nácikat hangosan éltetni, hiszen az a videózó ember sara?

2021. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A bemutatás ez esetben felfogható a videózás elleni tiltakozásként. Törvénybe nem ütközik, simán vélemény-nyilvánítás. Egyébként meg igen, ha nácikat éltetsz, az igenis neki IS a sara.
2021. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mármint hogy közzétesz egy videót, amiben valaki más nácikat éltet, az neki is sara, így értettem.
2021. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A bemutatás ez esetben felfogható a videózás elleni tiltakozásként."

Felfogható, de attól még az adott iskola szabályzata szerint járhat érte jogosan osztályfőnöki. Az is felfogható tiltakozásként fa kirúgom a videózónak 3 fogát, de attól még nem "szabad" ilyet csinálni.

2021. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát a fogak kirúgása már törvénybe ütközik, de az osztályfőnöki intő, ez esetben tényleg jogos lehet, amennyiben az iskola szabályzata a bemutatást kifejezetten tiltja. Azonban a videózás észlelésekor fellépő hirtelen felindulás egy sima bemutatásra enyhítő körülmény lehet (fogak kirúgására már nem annyira, hacsak nem nagyon jó ügyvéded van).
2021. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!