Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettséginél ez most hogy...

Érettséginél ez most hogy van? Egyetemi pontszámítás képpel

Figyelt kérdés

Én most vagyok 11.es, elkezdődtek a fakultációk. Angol és matekra mentem, ezekből tervezek emeltezni. felvi.hu.-n azt írja hogy még kell egy tantárgy, mert ezekből nem lehet pontotszámítani. kép linkelve alul. Akkor most neki kell állnom +1 tárgyból érettségizni majd?


[link]


(matekból és angolból akarok emeltezni)


2021. szept. 16. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
5 tantárgyból kell érettségizni. 4 az alap (matek, magyar, töri, nyelv) egyet pedig te választasz.
2021. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor nekem pluszba most elkéne járnom valamilyen faktra, hogy érettségizzek különben nem tudok továbbtanulni?
2021. szept. 16. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell külön faktra járni. Ha 2 évig tanultál egy adott tantárgyat abból már lehet érettségizni.
2021. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Sosem jartam biosz emeltre (mert hogy a “fakt” emelt erettsegire keszit fel), es megis ötöst irtam középszinten.

Es igen, 5 tantargybol erettsegizel. Magyar, matek, tori, egy idegen nyelv, plusz egy valasztott termeszettudomanyos. Tehat ha te meg egy nyelvbol, nemetbol akarsz pl erettsegizni, akkor az mar a hatodik. Akkor is kell egy otodik, ami termeszettudomanyos.

Ha a szakodhoz nem elvart, akkor nem kell ebbol az otodik tantargybol emelten erettsegizned. Kis tulzassal akarmilyen jegy megteszi.

2021. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj term. tudományosnak lennie az 5. tárgynak. A jegyeknél viszel 1 term.tudományos tárgyat, de érettségizni nem muszáj belőle. Lehet az 5.tárgy akár infó/hittan/ének/rajz/egy másik nyelv, vagy bármi,amit 2 évig tanultál.
2021. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, még valamiből érettségizned kell. Már ha az angol nem a második kiválasztott nyelved, de gondolom nem az. Ehhez nem muszáj faktra járni, bár én a helyedben azért átgondolnám a faktválasztást.

Legjobban talán az infóval jársz amúgy, de a nyelvi érettségik is könnyűek, szóval egy másik nyelvből is nekieshetsz.

2021. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
angol a második nyelvem, németet tanultam 7 évig.
2021. szept. 17. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, akkor érettségizz németből is.
2021. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek 5 tárgyból kell érettségizni, mert ezt hívják érettséginek, nem csak annak aki tovább akár tanulni.


Ez lehet olyan tárgy amit amúgy is tanultál, pl földrajz, másik nyelv, rajz,informatika, de akár etika is. Nem kötelező belőle fakultációra járni.

2021. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!