Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola mit köteles megúszta...

Az iskola mit köteles megúsztani a szülővel? Joguk van meg vonni az információ szerzési lehetőségektől?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiam most kezdte az első osztályt. Az óvodába sem lehetett be menni, de ott volt egy hölgy aki amiatt volt ott, hogy a gyerekeket át vegye illetve tájékoztasson mindentől. Ha az óvónőtől akartunk kérdezni akkor szólt és az óvónő ki jött. Itt azonban hiába van portás sose tud semmit, be nem mehetünk és mivel nem az a tanár kezdi a napot soha aki hozza le semmi nem kerül haza. Iskolaotthonos rendszer van, de az üzenőfaladra füzetet hordani kellene haza és vissza, de ezt sose teszik meg. Az osztályfőnök nem ad telefon számot, az iskolát kell hívni és ha akar beszélni velünk oda jön ha nem akkor nem beszélünk. Sok kisgyerek nem figyel még oda a cuccaikra, naponta van például torna óra a fiam egyszer se használta még a beadott ruháit. Kértem, hogy figyeljenek erre jobban oda, hogy hozzá tudjon szokni ehez a rendszerhez, de semmi választ nem kaptam arra hivatkoztak, hogy még ők se tudnak semmit. Órarendet és könyveket se kaptak még ezért tanulás sincs. Azzal tisztába vagyok, hogy vissza kell rázódni, de, hogy érdeklődni se lehet azt felháborítónak tartom. Én érzem magam kínosan ha kérdeznem kell mert fölényesen lekezelően válaszolnak egy nagy semmit és el küldenek, hogy majd mindent időbe meg tudunk, ha mi nem viszünk valamit akkor én vagyok hanyag, ők pedig fordított esetben mossák kezeiket. Minden iskolában ez most a helyzet, vagy nem? Mert amennyiben nem ez a helyzet akkor át fogom iratai egy olyan helyre ahol biztonságban ott merem hagyni, nekem az a válasz nem elég, hogy bízzunk benne tudják mit csinálnak miközben egy alap kérdésre nem tudnak válaszolni. Minden választ köszönök.
2021. szept. 8. 09:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
44%

A gyereket úgy nevelem, hogy mindig, minden körülmények között mellette vagyok és kiállom érte, ha szüksége van erre.

Nálunk családias közösség az iskola, egyik tanító sem akad fent egy hétvégi üzeneten, kérdésen... de ugyanígy ha éjjel 11-kor jut eszükbe valami, mindjárt van szülő, aki másnapra már szervezi a dolgot.


Az iskola ajtaja nincs zárva, csak nem lehet bent csámborogni. Dolgom van, hát bemegyek. Ennyi.

2021. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, biztos lesz valami majd. Emiatt ne vitázatok. Még első iskolás gyerek izgulok, hogy minden rendben legyen.
2021. szept. 8. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!