Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire érdemes figyelni...

Mennyire érdemes figyelni hova jelentkezik az ember ?

Figyelt kérdés
Idén végek gimibe és mindenképpen műszaki irányba szeretnék tovább tanulni mégpedig Villamosmérnöknek. Mennyire van jelentősége annak, hogy hova jelentkezik az ember ? Pesti vagyok tehát a BME és a OE amit nézegettem. Van egy ismerősöm aki OE-re jár Villamosmérnökire és szerinte azt mondta nem járnák ott sem rosszul,ha oda jelentkeznék. Ezeknek mennyire van jelentősége ?

2021. szept. 4. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Én csak azt tudom, hogy rengeteg ember aki nem bírja a BME vagy éppen kiesik, az OEre mennek.


Plusz egy ismerősöm jàr ott infós szakra (Én BME Mérnöninfo) akinek egyszer segítettek a matekban. 2.-3. félévben tanultak olyanokat, amit mi elsőben.


Meg persze az OE hírneve is online elég gáznak tűnik BMEhez képest.


Ennyit tudom biztosra, nekem ez elég ahoz hogy nyugodt szívvel mondjam ne az OEre menj.

2021. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Nem mindegy, hogy zsoldosnak Afrikába, vagy bölcsésznek az ötkerbe.
2021. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Villamosmérnökként dolgozok egy ideje, szóval úgy vélem sokkal hitelesebb választ tudok adni, mint azok akik még mindig egyetemre járnak és egy percet sem dolgoztak az iparban mérnökként. A BME vs. ÓE kérdés úgy látszik soha nem szándékozik eltűnni.


Teljesen mindegy melyiket választod. BME, ÓE egy szinten van. A marketing miatt persze el kell adni a képzést, de egy kis reality check, mielőtt megjönnek a keyboard warriorok: mindkettő egy hulladék ahhoz képest, amilyen egy nyugati képzés színvonala.


ÓE-n végeztem. Soha nem volt ebből probléma. Az iparban 10-20-30 éve végzett mérnökökkel fogsz dolgozni. Szerinted őket érdekli ki hol végzett? Csak az a lényeg, hogy el tudod-e végezni a neked kiadott munkát. Ezért kapod a fizetésed. Nem azért, mert XY helyen végeztél. Az álláskeresés során is a szakmai tesztek alapján döntik el kit vesznek fel.


Ha mindenképp szeretnél konkrétabb választ:

ÓE:

Ipari automatizálás (PLC, gyártósorok, egyedi gépek) - villamos hajtások - teljesítményelektornika - erőművi automatizálás - villamos gépek - energetika - közművezés vonalon (azaz az erősáram) a Kandó jobb.


BME:

mikroelektonika, beágyazott rendszerek, híradástechnika (azaz gyengeáram) vonalon pedig a BME a jobb. Ha kutatni szeretnél, azaz tisztán tudományos munkát akarsz végezni, és az ipar nem érdekel, akkor egyértelműen BME.


Ami az ÓE mellett szól: több szabadidőd lesz, azaz egyszerűbben tudsz elmenni gyakornoknak, több időd marad otthon önképzésre.

Lehet akármilyen egy egyetem, de a hasznos tudást úgy is magadnak kell megtanítani. Otthoni projektek, TDK, hobbi. Persze fel kell tegyük azt, hogy valóban érdekel a szakma, és utánajársz a dolgoknak magadtól.


TL;DR

Kandó erősáram

BME gyengeáram

(de igazából totál mindegy, mert csak rajtad múlik mit tanulsz meg és mit nem)


Bármi kérdésed lenne, dobj egy privátot, szívesen válaszolok :)

2021. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én még olyant nm hallottam, hogy az ÓE valamiben jobb lett volna, de hogy energiában nem, az biztos.


"Ami az ÓE mellett szól: több szabadidőd lesz"

Ez nem a megemésztendő anyag mennyiségétől függ? Mert akkor az ÓE maradt főisi, a BME meg egyetem. Vagy az ÓE már időhurkokkal dolgozik, és ezért van az, hogy nívósabb elméleti képzés és több gyakorlati képzés kevesebb idő alatt. :D Meglátjuk, ha ezen elmélkedés elküldése után hirtelen emlékezni fogok rá, hogy ezelőtt negyven évvel egy kandós leköpött a vonaton, akkor tényleg övék az Idő.


"A BME vs. ÓE kérdés úgy látszik soha nem szándékozik eltűnni."

Az nagyon igaz. Ezt a felesleges fekélyt az ÓE-n végzettek tartják dagadtan. Ők érzik magukat alsóbbrendűeknek titokban. Mást valóban nem érdekel ez.


"Az álláskeresés során is a szakmai tesztek alapján döntik el kit vesznek fel."

Kérdés. Vajon ÓE-stől hallottam-e, hogy a győri autógyár személyzetise azt nyilatkozta, hogy BME-s nem kell? :D

2021. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

#3

Szerintem meg az, hogy miként dolgozol semmiben sem bizonyíték arra, hogy jobb választ tudsz adni, mivel nem végeztél utána a BME-n és így nem tudod mellétenni, hogy miben lenne más.

Továbbá felteszem, hogy nem ültél végig több tucat állásinterjút, mind jelentkezőként, mind interjúztatóként, hogy lásd, hogy mik a tendenciák, mik számítanak.


A valóság az, hogy a BME jobb és ez számít is.

Igen, ha el tudod végezni a munkát, akkor senkit nem érdekel, de ahhoz hogy elvégezd, kell egy tudás, amit nem mindenhol kapsz meg.

Én is az iparban dolgozom, egy multinál, és nem tudok olyan embert mondani, aki ÓE-n végzett volna. Az emberek 99%-a BME-n végzett.

És itt jön szembe, hogy melyik egyetem milyen erős képzést ad.


Fogsz munkát találni, nem arról van szó, csak nem biztos, hogy az álommelód te kapod ÓE-s végzettséggel, amikor jó eséllyel egy BME-s jobb.


Amíg az emberekből hiány van addig nyilván lesz, de nem lesz mindig hiány.


Sajnos, vagy nem sajnos, a BME tagadhatatlanul jobb, mint az ÓE. Egy európai szinten elismert egyetemről van szó.


Ja, még valami, még a munkáltatók is azt mondják, hogy számít hol végeztét. Egy 2013-as felmérés szerint a 3. legfontosabb szempont a munkáltatónak, hogy hol végzett a friss diplomás.

Az első hely a nyelv, a második a szakmai gyak. (Nyilván rossz egyetemről a szakmai gyakra is rosszabb lehetsőgek vannak.)



Én azt szoktam mondani, hogy jelentkezz nyugodtan a BME-re, ha neked erős, akkor tudsz váltani és előnyben leszel. Ennyi.

Én is hallottam olyan történetek, hogy valaki 1. félév után átment másik egyetemre és kb. a következő 3 félévig kitartott a BME-s tudása.

2021. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!