Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi, újra, de lehetséges?

Érettségi, újra, de lehetséges?

Figyelt kérdés

Megvan a kékfedeles érettségim, nem a legjobb, de megvan. Szeretnék újraérettségizni, de nem tudom, hogy jogom van e ezekből a tantárgyakból érettségizni CIVILKÉNT:


Belügyi rendészeti ismeretek

Rendészeti alapismeretek


A magyar törit hanyagolnám, mert soknak tartom, és azt mondják ennek a 2 tantárgynak kevesebb anyaga van, és később több hasznát is venném. Soha semmi közöm nem volt eddig semmilyen fegyveres testülethez, és rendőriskolához, ezért kérdezném, hogy ha megveszem a tankönyveket, akkor jövő májusba újraérettségizhetek-e ezekből csak úgy, hogy nem tanultam őket. Hangsúlyoznám, hogy sikeres érettségi vizsgát tettem, az érettségim már megvan!


2010. aug. 30. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Oktatási HIvatalt kérdezd meg, mert ezekből a tárgyakból szerintem már nem érettségiznek.


Ha van régi érettségid, az a mostani középszintű érettségi, ami gyakran könnyebb is mint a régi volt.

Az emelt szintű érettségi bizonyos karokon, szakokon kell.

2010. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp tennék egy emelt szintűt, mert az RTFre akarok bekerülni. Most érettségiztem májusban :)
2010. aug. 30. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
2010-ben ezekből a tárgyakból lehet érettségizni. Hogy jövőre is fenntartják-e, azt tényleg az Oktatási Hivataltól kéne megkérdezni, mert tervezték a lehetséges vizsgatárgyak számának csökkentését, de szerintem ha van rendőr szakközépiskola, akkor ők valószínűleg ebből érettségiznek és akkor nem fogják megszűntetni.
2010. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a lényegre nem válaszoltam: érettségi bizonyítvány birtokában már bármelyik, a vizsgatantárgyak listáján szereplő tárgyból korlátozás, előtanulmányok és osztályozóvizsga nélkül lehet érettségizni, persze pénzért.
2010. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!