Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet kutyát tartani iskola...

Lehet kutyát tartani iskola mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg általános iskolába járok, 7.es leszek és nagyon szeretnék egy kutyát. Anyukámmal élek egy panellakásban és ő nem szeretne egyedül maradni a kutyával, nem szeretné, ha csak neki kéne foglalkoznia vele. Én szívesen levinném mindig és foglalkoznék vele, de fogalmam sincs arról, hogy ha közép/fősulis leszek, tudom -e majd vinni mindig sétáltatni, tudok majd eleget foglalkozni vele. Minden álmom egy kutya, már kiskorom óta, de most úgy érzem tudnék vele eleget foglalkozni. Tehát szerintetek megtudnám oldani jelenleg és még 10 év múlva is tudjam vinni egyedül sétáltatni?, Mennyire lesz a jövőben korlátozva az életem a suli miatt?

2021. aug. 26. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Suli mellett megtudod oldani ha akarod. Viszont fiatal korod miatt, azért még hallgatnék anyukádra és megpróbálnék abban megegyezni, hogyha 3 hónapon keresztül leviszel plüsst vagy valamit, mintha kutyát vinnél sétálni. Ha tudod teljesíteni, akkor lehet kutyád, ha nem akkor majd esetleg később.

Én már lassan kétszerannyi vagyok mint te, de ismertségi körünkben ez nagyon jól bevált a 10-15 éves korosztályban. Ha nagyon szeretnéd, akkor teljesíthető :)


Egyedüli negatívként emelnél ki kicsit azt, hogy egyetem mellett is van időd, meglehet oldani napi 3x a sétát, viszont mondjuk szórakozni/eljárkálni nem olyan. Nekem 18 évesen lett kutyám, előtte tudtam olyat csinálni, hogy délután haza se mentem, hanem úgy mentünk be barátokkal szórakozni. A kutya után ez megváltozik. Délutáni, esti séta kell, etetés sem maradhat el, így kicsit nehezebb a dolog. Szerencsére nekem olyan barátnőim vannak, akik ilyenkor szívesen hazajöttek velem, aztán vissza, de ez azért szerintem kivétel. Viszont volt olyan, hogy 8kor kellett volna lennem valahol, de esti séta nálunk később van, hogy kellemesen kibírja az estét, így akkor oda nem tudtam elmenni.


Próbáld meg anyuddal ezt a kompromisszumot, hátha belemegy :)

2021. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ:)

Sokat segítettél.

2021. aug. 26. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem anyukad is részt vállalhatna ebben de ha otthon vagy akkor tedd oda maximalisan magad. 3 hónap plüss setaltatas i utalás sztem embertelen ink 2 hét vagy egy hónap legyen, anyud dal közösen csinaljatok így eljarhatsz szórakozni 😂
2021. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
45%

Te tudhatod,hogy egyenlőre most mik a terveid.Bár 10-15 év (egy kistestű kutya inkább a 15 környékét éli meg) hosszú idő,az alatt nagyon sok elképzelés is változik majd.

Ha mondjuk X év múlva egyetem miatt kollégiumba kell menned,akkor a kutyát nem viheted.Anyukád lehet,hogy ennek tudatában nem szeretne kutyát vállalni,hiszen előbb vagy utóbb úgyis egyedül maradna vele.Ha nem most akkor majd tizenévek múlva. :)


Én javaslom a kutyát,mert nagyon sok felelősséget tanít ebben a korban,ha valaki nyitott is rá és nem a "minden csoda 3 napig tart" elven él.Nem fogod megunni a kutyát egy év múlva csak mert megnő vagy nem olyan lett amilyennek megálmodtad (ez is benne van a pakliban)? Nem lesz izgalmasabb a hóban a kutya séta helyett télen fent netflixezni? Ha beteg is mellette maradnál és hordanád az állatorvoshoz? (anyukád tudná/akarná fizetni egy esetlegesen beteg kutya ellátását? Az enyém tenyésztőtől volt mégis szívbeteg lett 4 évesen,azóta havi 8.000 csak a gyógyszere)


Ha mindenre az a válasz egyenlőre hogy igen ANYA RÉSZÉRŐL IS (pénz: etetni,állatorvos,felszerelni,kutya ára) akkor én kinéznék egy alkalmazkodó,nyugodt,kedves kutyát akit még 15 év múlva is biztosan szeretni fogsz te is és esetleg anyukád is.Fontos a kinézet! Hiába mondják hogy nem és hozd ki az első ronda korcsot amit megsajnálsz a menhelyen (lehet le pontozni,nem érdekel).Sajnálni,és megszánni nem ugyan az mint szívből megszeretni és haza vinni valamit.Megbánod,ha olyan kutyát viszel haza amit csak szánalomból hozol el,mert nyűg lesz egy idő után az ellátása,és talán egy idő múlva mindketten azt mondjátok,hogy kell egy másik kutya.


A kutya választást és vételt komolyan kell venni,és szívből kell választani azok közül akik illenek az életviteledhez.

Aktív kutyát lusta vagy keveset kimozduló pl ne vigyen haza,mindig rossz vége van.

2021. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy szórakozás, vagy kutya. Egyetemen a 2 együtt nem mindig megy. Persze az belefér, hogy barátokkal elmentek 1 max 2 órára sétálni, beszélgetni a városba, de az nem fér bele egy kutya mellett, hogy mindennap eljárkálj bulizni.
2021. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!